Outlook 2007 de Yedek Alma ve Yedek Geri Yükleme – 2. Yöntem

Outlook 2007 programındaki e-postalarınızın yedeğini alıp nasıl geri yükleyeceğinizi bilmiyorsanız endişelenmeyin. Zira bu iş çok basittir ve nasıl olduğunu öğrenmek için yazımızı okuyun.

Sponsorlu Bağlantılar

Outlook 2007’de Yedek Almanın Önemi

Microsoft Office Outlook 2007 e-posta programı son derece kullanışlı ve popüler bir program. Uzun süre sorunsuz bir şekilde kullansak da nadiren de olsa sorun çıktığı zamanlar oluyor. Bu sorunların bazılarından kurtulmak için ise Outlook programını bilgisayardan kaldırıp yeniden kurmak gerekiyor. Ama bu işlemi yapmadan önce yedek almak zorundasınız. Aksi taktirde bütün e-maillerinizi tamamen kaybedebilirsiniz. Bu durum özellikle bir iş yeri için büyük sorun demektir. Outlook 2007 programında yedek almanın 2 farklı yöntemi var. Bunların ilkini BURADAKİ yazıdan aktarmıştık. Şimdi 2. yöntemi anlatmaya çalışacağım.

Sponsorlu Bağlantılar

Outlook 2007 Yedek Nasıl Alınır? Resimli Anlatım

Öncelikle Outlook 2007 programını açın. Sonrasında;

1 – Pencerenin en üstündeki menülerden Dosya menüsüne tıklayıp “Al ve Ver” seçeneğine tıklayın.

2 – Karşınıza küçük bir pencere çıkacaktır. Burada “Dosyaya ver” seçeneğine tıklayıp “İleri” butonuna tıklayın.

3 – Sonraki pencerede “Kişisel Klasör Dosyası (.pst)” seçeneğini seçip “İleri” butonuna tıklayın.

4 – Sonraki pencerede en üstteki “Kişisel Klasörler” seçeneğini seçin ama pencerenin altındaki “Alt klasörlerle birlikte” kutucuğunu da mutlaka işaretleyin. Aksi taktirde yedek alma işlemi eksik olur. Daha sonra “İleri” butonuna tıklayın.

5 – Sonraki pencerede yedeği nereye kaydedeceğiniz yeri seçin. Bunun için “Gözat” butonuna tıklayıp örneğin masaüstünü seçin. Sonrasında ekrandaki “Yinelenleri verilen öğrelerle değiştir” kutucuğunu işaretleyin. Sonrasında ise “Son” butonuna tıklayın.

6 – Karşınıza daha küçük olan bir pencere çıkacaktır. Burada isterseniz alacağınız yedeğe şifre de koyabilirsiniz. Ama koymazsanız geri yükleme yaparken işiniz daha kolay olur. Eğer şifre koymayacaksanız hiç bir şey yapmadan “Tamam” butonuna tıklayın.

Artık yedek almış olduğunuz.

Outlook 2007 Yedek Nasıl Geri Yüklenir? Resimli Anlatım

Şimdi aldığımız bu yedeği geri yükleyelim. Bunun için;

1 – Pencerenin en üstündeki menülerden Dosya menüsüne tıklayıp “Al ve Ver” seçeneğine tıklayın.

2 – Karşınıza küçük bir pencere çıkacaktır. Burada “Başka bir program veya dosyadan al” seçeneğine tıklayıp “İleri” butonuna tıklayın.

3 – Sonraki pencerede “Kişisel Klasör Dosyası (.pst)” seçeneğini seçip “İleri” butonuna tıklayın.

4 – Sonraki pencerede “Gözat” butonuna tıklayarak kaydettiğiniz yedeği seçin. Sonrasında ekrandaki “Yinelenleri alınan öğelerle değiştir” kutucuğunu işaretleyin. Sonrasında ise “İleri” butonuna tıklayın.

5 – Sonraki pencerede üstteki “Kişisel Klasörler” seçeneğini seçin, hemen altındaki “Alt klasörlerle birlikte” kutucuğunu işaretleyin, onunda altında “Öğeleri aynı klasöre al” kutucuğunu işaretleyin ve “Son” butonuna tıklayın.

Bir süre bekleyin. Böylece yedek yüklenecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Outlook 2007 de Yedek Alma ve Yedek Geri Yükleme – 2. Yöntem İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.