Outlook’da İstenmeyen E-Postaları Engelleme (Resimli Anlatım)

Outlook yada Hotmail hesabınıza gelen istenmeyen e-postaları engellemek ve gelen kutunuza düşmesini önlemek için yapmanız gerekenleri anlatıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Spam Maillere Son

Rakiplerine oranla istenmeyen e-postaları engelleme konusunda daha gelişmiş bir hizmeti uzun süredir kullanıcılarına sunan Outlook, yapılan iyileştirmelerle birlikte %100’e yakın başarı oranına ulaşıyor. Gereksiz kutusu altında tutulan e-postalar belirli periyotlarda otomatik olarak silinirken gelen kutunuza düşen postaları yalnızca tek tık ile engelleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bkz: Gmail’de İstenmeyen E-Postaları Engelleme 

Outlook’da İstenmeyen E-Postaları Engelleme

Bir Outlook kullanıcısıysanız istenmeyen e-postaları kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Bunun için mail hesabınızda oturum açtıktan sonra gelen kutusunda bulunan istemediğiniz e-postaya giriş yapın. Açılan postanın en alt kısmına indiğinizde “Çok Fazla mı Bülten Alıyorsunuz” yazısını göreceksiniz. Bu bağlantı Aboneliği Kaldırmak için kullanıcılara sunulmaktadır.

outlook-istenmeyen-e-posta-engelleme

İlgili e-postayı engellemek için Aboneliği Kaldır bağlantısına tıkladığınızda Outlook istemediğiniz e-postaların size ulaşmasını önleyecek, postayı Gereksiz kutusuna gönderecektir. Dilerseniz düzenli olarak burada biriken postaları temizleyebilir, dilerseniz bu işlemi Outlook’un sizin yerinize yapmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik engellediğiniz bülten ya da e-postalar, büyük bir farklılık olmadığı sürece gelen kutunuza bir daha giremiyor.

Diğer bir yöntem ise şudur;

Gelen e-postayı açın ve aşağıdaki resimdeki gibi üst menüde yer alan Gereksiz seçeneğinin yanındaki ok işaretine tıklayın. Karşınıza çıkan seçeneklerden “Abonelikte Çık” diyebilir yada diğer seçeneklerden herhangi birini seçebilirsiniz.

outlook e-posta engelleme

Sizde, rahatsız edici e-postalardan kurtulmak için Outlook’un e-posta engelleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Outlook.com - Android
Android için Resmi Microsoft E-Posta Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Outlook’da İstenmeyen E-Postaları Engelleme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.