PC İçin En İyi Korku Oyunları

Korku oyunu severler için piyasada onlarca korku oyunu bulunmaktadır. Ancak en iyi korku oyunu hangisi diye merak edenler için nefesleri kesecek 5 adet PC korku oyununu sizlere tanıtıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

PC İçin Korku Oyunları

Örneği pek olmasa da son yıllarda oldukça revaçta olan korku oyunları, bilgisayar oyunları arasında ayrı bir yere sahiptir. 90’lı yıllarda Doom gibi serilerle başlayan aksiyon – korku türünde oyunlar günümüzde daha gelişmiş serilerle devam ediyor. Sizler için derlediğimiz bu yazıda en iyi korku oyunlarını bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Alien: Isolation

Bir klasik haline gelen Alien, son oyunu olan Isolation ile dikkat çekiyor. Son dönemin en gözde oyunları arasında yer alan Alien: Isolation, yüksek bütçe kullanılarak geliştirilen bir oyun olarak biliniyor. Eleştirmenlerden oldukça iyi puanlar alan oyun, korku sınırlarınızı test etmeyi amaçlıyor.

alein-isolation

Alien: Isolation
Korku ve Macera Oyunu

Five Nights At Freddy’s

90’lı yılların kabusu olan ve pek çok çocuğun korkularıyla yüzleşmesini sağlayan Freddy serilerine farklı bir bakış açısı kazandıran bu oyun, pizzacıda çalışan güvenlik görevlisinin, güvenlik kameralarını kullanarak robotlara karşı yaşam savaşı vermesini konu alıyor.

fnaf-nedir

Five Nights at Freddy's
Korku Gerilim Oyunu

Amnesia: The Dark Descent

Korku oyunları denince akla gelen ilk isimlerden birisi olan Amnesia, bu tür içerisinde en başarılı örneklerden birisi olarak gösteriliyor. Daniel isimli bir karakteri yönlendirerek eski bir şato içerisinde hayatta kalma mücadelesi veriyorsunuz.

Amnesia-The-Dark-Descent nedir

Amnesia: The Dark Descent
Korku ve Macera Oyunu

Outlast

Geçtiğimiz aylarda çıkan yeni DLC ile tekrar hayata dönen Outlast, akıl hastanesi temasının kullanıldığı bir oyun olarak biliniyor. Özellikle oyunda kendinizi savunmak için herhangi bir araca sahip olmamanız, oyunun daha ilgi çekici hale gelmesini sağlıyor.

outlast-oyunu

Outlast
Korku ve Gerilim Oyunu
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

PC İçin En İyi Korku Oyunları İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.