PDF Hazırlama (Resimli Anlatım) – PDF Oluşturma Programları

PDF dosyaları oluşturmak ve PDF dosyalarını düzenleyerek görüntülemek istiyorsanız aşağıdaki programlardan faydalanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

PDF Nedir? PDF Hazırlama Programları

Adobe tarafından hayata geçirilen Taşınabilir Dosya Biçimi olarak tanıtılan PDF, bugün kurumsal ve bireysel tüm gruplar tarafından kabul edilen bir dosya türü haline gelmiştir. Bu açıdan bakıldığında PDF dosyası oluşturmak, dosyaları PDF’e dönüştürmek ve diğer formatlara çevirebilmek önemli bir zaman avantajı sağlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

SaveAsPDF

Office 2007 ve üzeri sürümleri için geliştirilmiş bir eklenti olan SaveAsPDF, tüm Office formatlarının PDF olarak kaydedilmesini ve çıktı alınabilmesini sağlıyor. SaveAsPDF eklentisini indirdikten sonra hızlı bir şekilde kurulum yapabilirsiniz.

SaveAsPDF
Office 2007 İçin PDF Dönüştürücü

saveaspdf

Open Office PDF

Açık kaynak ve ücretsiz olarak sunulan oldukça gelişmiş özelliklere sahip Open Office, Türkçe dil desteğini içermesi nedeniyle ülkemizde MS Office’in en önemli rakibi olarak görülüyor. Open Office ile hazırladığınız sunumları ya da dosyaları PDF olarak kaydedebilir ve çıktı alabilirsiniz.

open office pdf

Open Office PDF Import

Open Office’de bulunan bu özellik ile PDF dosyalarını değiştirme özelliği de sunulmakta. Draw özelliğinden faydalanarak PDF dosyalarını değiştirebilir ya da tekrar PDF olarak kaydedebilirsiniz. Bu modülü kullanabilmek için Open Office üzerinde Draw bölümüne girmeniz yeterlidir.

PDF Import for Apache OpenOffice
OpenOffice PDF Düzenleme Eklentisi

open office import

Gimp

Photoshop alternatifi olarak sunulan Gimp, açık kaynak kod desteğine sahip ücretsiz bir yazılımdır. Gimp ile görsel tabanlı PDF’leri kolaylıkla düzenleyebilirsiniz.

GIMP
Ücretsiz Profesyonel Resim Düzenleme Programı

gimp2

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

PDF Hazırlama (Resimli Anlatım) – PDF Oluşturma Programları İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.