PlayStation 5 Ne Zaman Tanıtılacak?

PlayStation 5’in ne zaman çıkacağı ve nasıl olacağı ile ilgili farklı iddaalar var. Detaylar yazımızda.

Sponsorlu Bağlantılar

PS5 Ne Zaman Geliyor?

Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5 için tanıtım tarihi konusunda yeni haberler ortaya çıkmaya başladı. 2013 yılında Playstation 4’ün tanıtımını gerçekleştiren Sony, oyuncuları yeni teknolojiler ile buluşturmak için geçtiğimiz yıl PlayStation Slim ve PlayStation Pro’nun yanında PlayStation VR ile oyuncuların karşısına çıktı. Bir yandan yeni Playstation modellerinin satışları devam ederken diğer yandan da Sony’nin 4K oyun ve eğlence odaklı 9. nesil oyun konsolu Playstation 5 için hazırlıkları devam ediyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Teknik özellikleri yavaş yavaş netleşmeye başlayan yeni oyun konsolunun, tanıtım tarihi hakkında yeni yorumlar yapılıyor. Daha önce yapılan açıklamalarda Playstation 5’in tanıtımı için 2018 yılı işaret edilirken oyun konsolları hakkında yaptığı tahminler ile tanınan Michael Pachter, konsolun 2019 veya 2020 yılında karşımıza çıkacağını belirtiyor.

PS4 Pro’ya Benzeyebilir

Sony’nin 2019 yılını planladığını ve Playstation 5’in, PS4 Pro’ya benzer bir şekilde orta düzeyde bir yükseltme olarak değerlendirilebileceğini ifade eden Pachter, şirketin 4K TV pazarının gelişimini beklediğini belirtiyor. 4K televizyonların 2019 yılında dünya genelinde yüzde 35’lik bir pazar payına ulaşmasının beklendiğini belirten Analistler, PlayStation 5’in tanıtımının sektörde yaşanan gelişmelere göre 2020 yılına salınma olasılığı da var.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

PlayStation 5 Ne Zaman Tanıtılacak? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.