Programsız Kalıcı Dosya Silme (Resimli Anlatım)

Bilgisayarınız üzerinde sildiğiniz dosyaların hiçbir iz bırakmadan silinmesini istiyorsanız yada silmiş olduğunuz dosyaların izlerini tamamen silmek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Kalıcı Dosya Silme

Genellikle Windows üzerinde program ekle – kaldır yolunu kullanarak sildiğiniz dosyalar, sabit sürücü üzerinde ya da regedit üzerinde kalıcı izler bırakabilir. Bilgisayarınızdan tamamen uzaklaştırmak ve tekrar görmek istemediğiniz dosyaları ve program kalıntılarını kalıcı olarak silebilirsiniz. Üstelik oldukça basit olan bu yöntem ile…

Sponsorlu Bağlantılar

Programsız Kalıcı Dosya Silme Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınızda bulunan dosya ve program kalıntılarını geri dönüşüm kutusu yoluyla sildiğinizde tamamen silinmiş olduğunu düşünebilirsiniz. Silinen dosyalar bazı programlar ile geri getirilirken kalıcı olarak bilgisayarınızdan uzaklaştırılmaz. Bu açıdan bilgisayarınızda bulunan dosyaları kalıcı olarak silmek istediğinizde program kullanmadan bu işlemi yapabilirsiniz.

windows-dosyalari-kalici-silme-1

Dosyalarınızı kalıcı olarak silmek için sırasıyla Başlat > Çalıştır > cmd yolunu izleyin ve enter’a basarak komut istemcisini açın.

windows-dosyalari-kalici-silme-2

Komut istemcisini açtıktan sonra bilgisayarınızda açık olan tüm programları kapatın ve “cipher /w:C” yazıp enter tuşuna basın.

windows-dosyalari-kalici-silme-3

Bu aşamadan sonra herhangi bir tuşa basmadan Cipher özelliğinin işlemi tamamlamasını bekleyin. İşlem tamamlandığında bilgisayar kullanımınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Dikkat: Cipher özelliği tamamlanmadan bilgisayarınızda hiçbir işlem yapmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Programsız Kalıcı Dosya Silme (Resimli Anlatım)” İçin Bir Cevap

Programsız Kalıcı Dosya Silme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.