Programsız Uzaktan PC’ye Bağlanma

Herhangi program kullanmadan Windows kullanan iki bilgisayar arasında internet üzerinden uzak masaüstü bağlantısı yapmak mümkün. Peki nasıl?

Sponsorlu Bağlantılar

Uzak Masaüstü Bağlantısı

Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayara, aynı ağda bulunan, internete bağlı olan bir başka Windows yüklü bilgisayar ile programsız bağlantı sağlayabilirsiniz. Hem zaman hem de iş yönetimi açısından kolaylık sağlayan bu işlem ile evinizde dahi işyerinizde bulunan bilgisayarı kullanarak tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Uzak masaüstü bağlantısı kurabilmeniz için diğer bilgisayarın açık olması ve uzak masaüstünün etkinleştirilmiş olması gerekmektedir.

Programsız Uzak Masaüstü Bağlantısı

Öncelikle Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızda Başlat’a tıklayarak Uzak Masaüstü Bağlantısı yazın ve enter tuşuna basın. Açılan ekranda aşağıda ki görselde de görebileceğiniz gibi Bilgisayar Adını içeren bir alan sizi karşılayacaktır.

uzak masaüstü bağlantısı 1

Bu adımda Connect – Bağlan butonuna bastığınızda diğer bilgisayara giriş yapmanız için gerekli şifre alanı karşınıza çıkacak. Daha önce diğer bilgisayarlar ile bağlantı yaptıysanız seçenekler arasında diğer bilgisayar isimlerini de görebilirsiniz. Bu isimler arasında bağlanmak istediğiniz bilgisayar adını seçerek şifreyi girin.

uzak masaüstü bağlantısı 2

Bu aşamayı tamamladığınızda açık ve internete bağlı olan diğer bilgisayar ile bağlantı sağlanacak ve dilediğiniz tüm işlemleri bağlantı süresinde sorunsuz bir şekilde yapabileceksiniz.

Ayrıca TimeViewer gibi alternatif uzak masaüstü bağlantı programları da kullanabilirsiniz.

TeamViewer
Ücretsiz Bilgisayarlar Arası Uzaktan Bağlantı Programı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Programsız Uzaktan PC’ye Bağlanma İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.