Qualcomm, Tüm iPhone ve iPad Satışlarının İptal Olmasını İstiyor

Apple, Samsung’dan sonra bu kezde Qualcomm ile patent savaşına girdi. Qualcomm, Apple’ın 6 patent ihlali yaptığını iddaa ediyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Bütün iPhone ve iPad Satışları İptal mi Olacak?

Ünlü chipset üreticisi olan Qualcomm, bütün iPhone ve iPad modellerinin satışlarının iptal olmasını talep ediyor. Şirket, kendi teknolojilerinin bulunduğu bütün iPhone ve iPad modelleri ile ilgili olarak satışlara sınır getirmek istiyor. Üstelik Qualcomm, Apple’ın pazarlama, reklam, tanıtım gibi çalışmaların da durdurulmasını talep ediyor. Zira Qualcomm’a göre Apple, 6 patent hakkını ihlal ediyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Bahsi geçen bu 6 patent, modem ve mobil şebeke ile alakalı değil. Bunlar cihazın çeşitli yükleme seviyelerinde onun özerk işleme zamanının artırılması için kullanılmış. Dolayısıyla Qualcomm, Apple’ın bu teknolojileri kullanmasının yasadışı olduğunu iddaa ediyor.

Samsung’dan Sonra Qualcomm

Böylece chipset alanında piyasada neredeyse egemen olan bir Qualcomm, dünyanın en popüler akıllı telefon üreticisi olan Apple ile açık bir şekilde mücadeleye girdi. Apple’ın uzun bir süre Samsung ile patent mücadelelerinin ardından bu kez Qualcomm ile mücadele içinde olması bakalım ne gibi sonuçlar doğuracak.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Qualcomm, Tüm iPhone ve iPad Satışlarının İptal Olmasını İstiyor İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.