Recuva Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım)

Silinen dosyalarınız, resimlerinizi, videolarınızı ve diğer bütün verilerinizi tekrar geri getirmek ve kurtarmak istiyorsanız Recuva programını kullanın.

Sponsorlu Bağlantılar

Recuva Nedir?

Bilgisayarınıza format attığınızda yedeklemeyi unuttuğunuz dosyalar sizi endişelendirmesin. Silinen dosyaları kurtarma konusunda oldukça gelişmiş özelliklere sahip olan Recuva, format sonrasında harici disk, hafıza kartı ya da mp3 çalarınızı geri kurtarma şansı sunuyor. Piriform tarafından geliştirilen program silinen verilerin büyük oranda kurtarılmasını sağlıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Recuva Nasıl Kullanılır?

Programı indirdikten sonra basit bir kurulum işlemi yapmanız gerekiyor. Klasik kurulumlardan farklı olmamakla birlikte Türkçe Kurulum Sihirbazı bu konuda size oldukça fayda sağlayacaktır.

Recuva
Silinen Dosyaları Geri Getirme (Kurtarma) Programı

Ancak dikkat etmeniz gereken husus kurtarmak istediğiniz dosya türlerini belirleyeceğiniz aşamada geliyor. Bu aşamada resimler, müzik, belgeler, görüntü, sıkıştırılmış ya da e-posta seçeneklerinden dilediğinizi seçin.

recuva dosya kurtarma

Sonraki aşamada kurtarmak istediğiniz dosyaları nerede aratacağınız belirlemeniz gerekiyor. Bu aşamayı da tamamladıktan sonra kurulumu sonlandırabilirsiniz.

recuva programı

Kullanımı oldukça kolay olan programı çalıştırdığınızda Derinlemesine Tarama ile Tahmini süre içerisinde silinen dosyalarınızın kurtarılan bölümü size gösterilecektir. İşlem tamamlandığında hangi dosyaları kurtarmak istiyorsanız onları seçerek Kurtar butonuna tıklayarak dosyaları kaydedeceğiniz hedefi gösterin.

tarama-sonuclari

Bu işlem sonucunda seçmiş olduğunuz dosyalar, belirttiğiniz klasöre kaydedilmiş olacaktır.

islem-tamam

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Recuva Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.