Resimler Üzerine Yazı Yazma ve Grafik (Şekil) Ekleme

Çekmiş olduğunuz fotoğrafların yaza galerinizde bulunan fotoğrafların üzerilerine birbirinden değişik yazılar nasıl yazılır yada grafik ve şekiller nasıl eklenir bunların cevabı haberimizde.

Sponsorlu Bağlantılar

Fotoğraf Üzerine Yazı Yazma ve Şekil Ekleme Uygulaması

Bunun için gerekli olan uygulamanın ismi Over. Over uygulaması fotoğraflarınıza çeşitli efetler verebileceğiniz bir uygulama. Efekten ziyade üzerlerine yazı yazabileceğiniz ve çeşitli grafik görseller koyabileceğiniz bir uygulama. Uygulama maalesef sadece Android ve iOS platformlarında mevcut. Uygulama iOS platformunda ücretsiz iken Android platformunda maalesef ücretli.

Sponsorlu Bağlantılar

Grafik (Şekil) Nasıl Eklenir?

Öncelikle uygulamayı açın ve uygulamada iken bir adet resim açın. Resmi açtığınız zaman karşınıza iki adet seçenek gelmekte. Bunlardan birisi “Add Text” diğeri ise “Add Artwork”. “Add Artwork” bölümüne girdiğiniz zaman en başta siyah olan paketler uygulama ile birlikte gelen ücretsiz paketler. En üstteki store’dan da yeni grafikler satın alabilirsiniz. Her hangi birisine girdiğiniz zaman karşınıza seçenekler çıkmakta. Bunlardan istediğinizi seçtiğiniz taktirde anında resmin üzerinde o grafik görülmekte. Bu grafiğin isterseniz rengini de değiştirebiliyorsunuz.

Over ios1

Şekli ekledikten sonra mobil cihazınızın ekranında iki parmağınızı ekranın kenarlarınadoğru çektiğinizde şekil büyüyecektir. Tam tersini yaptığınız taktirde ise grafik şekli küçülecektir. Ayrıca yine iki parmağınızı ekrandan çekmeden saat yönünde yada saat yönünün tersinde çevirirseniz şekilde dönecektir. Yani eklemiş olduğunuz grafiği yani şekli döndürme imkanınıza da var. Ekranın kenarında bir adet sarı ok göreceksiniz. Bu oka bastığınız zaman karşınıza seçenekler çıkmakta. Bu seçeneklerden eklemiş olduğunuz şekil ile ilgili düzenlemeler yapabiliyorsunuz.

Yazı Nasıl Eklenir?

“Add Text” bölümünden ise resim üzerine yazı ekleyebiliyorsunuz. Eklediğiniz yazıyı yukarıda olduğu gibi büyütüp küçültebilir yada döndürüebilirsiniz. Ayrıca yazının aralıklarını da değiştirebiliyorsunuz. Yazdığınız yazıyı birçok değişik yazı fontlarında yazabilirsiniz. Eğer istediğiniz yazı fontu yoksa store’dan yazı fontu paketleri satın alabiliyorsunuz.

Over android3

Bu tip bir uygulama özellikle Instagram gibi resim odaklı sosyal paylaşım platformlarında kullanılabilecek bir uygulama. Hayal gücünüzü de kullanarak resimler üzerine inanılmaz garikler ve yazılar ekleyerek herkesi kendinize hayran bırakabilirsiniz.

Over İndir - Android
Android İçin Resim Üzerine Yazı ve Grafik Şekil Ekleme Uygulaması
Over İndir - iOS
iPhone, iPad ve iPod touch İçin Resim Üzerine Yazı ve Şekil Ekleme Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Resimler Üzerine Yazı Yazma ve Grafik (Şekil) Ekleme İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.