Samsung Galaxy Note 3 Mü iPhone 5s Mi Daha Hızlı?

Sponsorlu Bağlantılar

Galaxy Note 3 ve iPhone 5s Geekbench 3 Testinde

Samsung tarafından geliştirilen tablet telefon phablet serisinin üçüncüsü olan Galaxy Note 3 ile Apple‘ın son iPhone modeli olan iPhone 5S hız testinde yarıştılar.  Geekbench 3 testi ile yarışan iki akıllı cihazdan hangisinin daha hızlı olduğu ortaya çıktı.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilindiği üzere Galaxy Note 3’de 2,3 GHz hızında dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 800 işlemcili bulunuyor. Aynı zamanda 3 GB Ram eşlik ediyor. Apple‘ın iPhne 5S cihazı ise 64 Bit mimarili yeni bir işlemci ile geldi. Bu işlemci 1.29 GHz hızında ve  çift çekirdekli yapıdaki A7 işlemcisi. Aynı zamanda iPhone 5S’de 1 GB Ram bulunuyor.

Hızı en çok etkileyen bu donanım özelliklerine sahip iki cihaz Geekbench 3 testinde kozlarını paylaştılar.

Çoklu işlemci testinde 4 çekirdekli Galaxy Note 3 cihazı iPhone 5S’e büyük bir fark atmayı başardı. “Multi-Core” yani çoklu işlemci testinde Note 3’ün iPhone 5S’e fark attı diyebiliriz. Çoklu çekirdek testinden iPhone 5s 2552 puan alırken Galaxy Note 3 2976 puan aldı.

Tek çekirdek işlemci testinde ise Apple’ın 64 bit teknolojili iPhone 5S cihazı Note 3’ü geçmeyi başardı. Note 3 her ne kadar donanım olarak üstün olsa da tek çekirdeğe tek çekirdek kıyaslama da iPhone 5S daha önde.

Galaxy Note 3 iPhone 5S hız testi

Donanım açısından Galaxy Note 3iPhone 5s‘ten bir gömlek üstün gibi görünse de, Apple‘ın geliştirmiş olduğu ve mobil cihazlarda ilk kez kullanılan 64 Bit teknolojisi sayesinde, iPhone 5s tek çekirdek hız testindeGalaxy Note 3‘ün önüne geçiyor.

Galaxy Note 3 ise dört çekirdekli olmasından dolayı “Multi-Core” yani çoklu işlemci testinde iPhone 5s‘e karşı büyük bir üstünlük sağlıyor.Tek çekirdek testinden iPhone 5s 1411 puan ve Galaxy Note 3 958 puan aldı.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Samsung Galaxy Note 3 Mü iPhone 5s Mi Daha Hızlı? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.