Samsung Galaxy S5 Yenilikleri ve Farkları

Sponsorlu Bağlantılar

Galaxy S5’te Fark Yaratan Özellikler

Samsung Galaxy S5 akıllı telefonu Türkiye saati ile dün 21:00’da İspanya‘da düzenlenen etkinlik ile tanıtıldı. Dünya Mobil Kongresi 2014‘de tanıtılan Galaxy S5’in bütün teknik özellikleri ve detayları açıklandı. Aşağıdaki linkte yer alan yazımızda sizlere Galaxy S5’e ait teknik özellikleri ve detayları açıklamıştık.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bakınız: Samsung Galaxy S5 Teknik Özellikleri

Şimdi de bu yazımızda sizlere Galaxy S5’de yer alan yenilikleri sıralayacağız. Daha doğrusu Samsung Galaxy S5‘in fark yaratan özelliklerinden bahsedeceğiz. Sizi ayrıcalıklı kılacak olan Galaxy S5 özellikleri arasında birbirinden etkileyici seçenekler bulunuyor. İşte  o yenilikler…

Bakınız: Samsung Galaxy S5 Video İnceleme

Samsung Galaxy S5 mavi

İşte Galaxy S5 Yenilikleri

2 adet flaş özelliği: Galaxy S5’de yer alacak olan ve daha önce sızdırılan bilgilerde de yer aldığı üzere 2 adet flaş bulunuyor. Sarı ve beyaz renkli bu iki adet flaş daha gerçekçi resimler çekmenizi sağlayacak.

Parmak izi okuyucu: Galaxy S5’e eklenen yeniliklerden birisi de parmak izi okuyucu. Parmak izi okuyucu sayesinde telefonunuzu parmak izi ile açabileceksiniz. Telefonun home tuşuna parmağınız ile dokunmanız yeterli olacak.

Sağlık ve spor uygulamaları: Kapl atış hızını ölçen Kalp Ritim Algılayıcı, nasıl kilo vereceğinizi gösteren Fitness Uygulaması, her gece kaç saat uyuduğunuzu gösteren Uyku Monitörü ve Galaxy Gear Fit.

Fitness Uygulaması

4K video çekme: 4K kalitesinde videolar çekerek çok yüksek kalitede videolar elde edebilirsiniz.

Kablosuz şarj özelliği: Bu özellik sayesinde telefonu hiç bir kablo bağlantısına gerek kalmadan şarj edebilirsiniz.

Su geçirmez özelliği: Su geçirmez özelliği sayesinde telefonun su geçirme derdi ortadan kalkıyor. Kazara telefonun üzerine su, çay, kahve vs döküldüğü zaman telefon hiçbir zarar görmüyor. Su geçirme özelliği belli bir su seviyesine kadar olduğunu hatırlatalım.

Wi-Fi MIMO: Bu kablosuz ağ teknolojisi ile eskisinde çok daha hızlı WiFi bağlantıları yapabileceksiniz. 802.11 ac desteği olan modemler ile çok daha hızlı Wifi kullanabileceksiniz.

Ultra Güç Tasarrufu Modu: Bu özellik şarjınız bittiği zaman ekranı siyah beyaz hale getirir ve bütün gereksiz  bağlantıları devre dışı bırakarak batarya tasarrufu yapmanızı sağlar.

Ultra Güç Tasarrufu Modu

USB 3.0 özelliği: Bu destek sayesinde film ve müzik gibi verileri telefona atarken çok hızlı bir şekilde bu veri aktarımını sağlayabileceksiniz.

Auto Focus: 0.3 saniye gibi kısa bir sürede oto focus yapabiliyorsunuz. Ayrıca fotoğraf çektikten sonra da odaklama yapabiliyorsunuz.

Yeni ayarlar menüsü: Telefonun ayarlar menüsüne ikonlar eklenmiş. Bu ikonla sayesine ayarlara daha kolay ulaşacaksınız.

Kid Mod: Bu modu aktif ettiğiniz zaman çocuklara telefonu verdiğinizde sadece sizin izin verdiğiniz uygulamalara ulaşabiliyor.

Bizim ilk bakışta Galaxy S5’de görmüş olduğumuz yenilikler bunlar. Eğer sizin farklı olarak gördüğünüz bir yeniği var ise yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Samsung Galaxy S5 Yenilikleri ve Farkları İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.