Samsung Galaxy S6 Mı HTC One M9 Daha İyi?

Samsung Galaxy S6 ve HTC One M9 modellerini karşılaştırıyoruz. Samsung Galaxy S6 mı daha iyi yoksa HTC One M9 mu daha iyi merak ediyorsanız buyrun.

Sponsorlu Bağlantılar

Galaxy S6 ve One M9 Karşılaştırması

MWC 2015 Dünya Mobil Kongresinde aynı gün ilk önce HTC sonra da Samsung son amiral gemilerini duyurdular. HTC’nin One M9 modeli, Samsung’un da Galaxy S6 modeli sırasıyla tanıtıldı.

Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı telefon pazarından birbirine rakip olacak olan HTC One M9 ve Samsung Galaxy S6 modellerini sizin için karşılaştırıyoruz. Acaba Galaxy S6 mı alsam yoksa One M9 mu alsam diye ikilemde kalanlar için güzel bir karşılaştırma imkanı sunuyoruz.

Ayrıca bkz: Galaxy S6 İnceleme ve HTC One M9 İnceleme

Samsung Galaxy S6 ve HTC One M9

Ekran Karşılaştırması

Ekran konusunda HTC One M9 Full HD ekran sunuyor ancak Galaxy S6’da Quad HD SuperAMOLED yer alıyor. Bu da Galax S6’yı çok daha başarılı kılıyor. Hem daha canlı renkler hemde daha yüksek çözünürlük sayesinde ekran konusunda Galaxy S6 açık ara önde.

Samsung Galaxy S6 - 3

Kamera Karşılaştırması

Arka kamerada iki model de çok iddialı. Galaxy S6’nın her ne kadar tek LED flashlı arka kamerası ve 16 MP çözünürlük sunması One M9’dan düşük olsa bu farklı kamera yazılımı ile kapatıyor. Ayrıca Auto HDR özelliği ile mükemmel fotoğraflar çekiyor. HTC One M9 ise 20 MP kamerası ve çift LED flash kamerası ile mükemmel fotoğraflar çekiyor. Açıkçası arka kamera konusunda iki modelde kafa kafaya diyebiliriz.

HTC One M9 3

Ön kameya gelince HTC One M9’un daha iyi olduğu görülüyor. HTC daha önceki modellerde kullandığı 4 ultrapiksel geniş açılı arka kamerayı One M9 modelinde ön kamera olarak kullanmış. Bu kamera Galaxy S6′daki 5 megapiksel kameraya göre açık ara önde.

Depolama Alanı Karşılaştırması

Depolama alanı konusunda Galaxy S6 kullanıcılara daha fazla seçenek sunuyor. Zira Galaxy S6’da 32,64 ve 128 GB depolama seçenekleri bulunuyor fakat HTC One M9’da sadece 32 GB depolama seçeneği bulunuyor. Ancak Galaxy S6’da MicroSD kart desteği olmadığı için hafıza artırılamıyor ve One M9 modeli MicroSD kart desteği sayesinde 160 GB’a kadar yükseltilebiliyor. Daha esnek bir kullanım sunduğu için HTC One M9 bu alanda daha avantajlı görünüyor.

HTC One M9

İşlemci ve Performans Karşılaştırması

HTC One M9’da kullanılan işlemci Galaxy S6’da kullanılan işlemciden daha zayıf ancak One M9’da daha düşük bir ekran kullanıldığı için Galaxy S6’ya yakın bir performans sunacak. S6’da kullanılan  Exynos 7 Octa işlemci çok güçlü ancak daha kaliteli ekran nedeniyle bu gücünü M9’a göre büyük farklar oluşturmayacak. Yine de Galaxy S6’nın daha güçlü işlemci ve daha iyi performans sunacağını söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy S6 - 5

Batarya Kıyaslaması

Batarya konusunda HTC One M9 daha yüksek değerler sunuyor. One M9 modelinde 2840 mAh batarya yer alırken Galaxy S6’da  2550 mAh batarya bulunuyor. Her iki cihazda da ultra güç ve aşırı güç tasarruf modu bulunduğu için HTC One M9 modeli daha uzun süreli pil süresi sunacak.

Ancak Galaxy S6’da yer alan kablosuz şarj özelliği sayesinde One M9’dan daha hızlı şarj olacak.Daha fazla batarya süresi mi yoksa daha hızlı şarj süresi mi isteyeceğinize siz karar verin.

HTC One M9 2

Sonuç

Sonuç olarak aktığımızda her iki cihazda birbirinden küçük farklarla ön plana çıkıyor. Bu farkları ise normal kullanıcının anlaması neredeyse imkansız diyebiliriz. Bu yüzden tercih yaparken kişisel kullanım ve göz zevkinize önem vermenizi tavsiye ederiz. Ayrıca fiyat seçenekleri de sizin için önemli bir tercih nedeni olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Samsung Galaxy S6 Mı HTC One M9 Daha İyi? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.