Samsung Galaxy S6 ve iPhone 6 Karşılaştırması

Samsung’un son amiral gemisi Samsung Galaxy S6 ile Apple’ın piyasada yer alan son amiral gemisi iPhone 6’yı karşılaştırıyoruz. Samsung Galaxy S6 mı daha iyi yoksa iPhone 6 mı daha iyi bakıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Galaxy S6 Mı iPhone 6 Mı Daha İyi?

Samsung’un son amiral gemisi Galaxy S6 tanıtıldı ve piyasadaki en büyük rakibi olan iPhone 6 karşısında neler yapabileceği merak konusu. Biz de Galaxy S6’nın iPhone 6 karşısında ne kadar başarılı olabileceğini ortaya koymak için bir karşılaştırma yaptık.

Sponsorlu Bağlantılar

En son teknolojiler, yeni özellikler ve güçlü teknolojiler ile gelen Galaxy S6’nın iPhone 6 ile piyasadaki kapışmasına yeni bir soluk geldi. Zira Apple’ın Galaxy S6’dan sonra çıkaracağı yeni iPhone modeli için hayli sınırları zorlaması gerekecek.

Ayrıca bkz: Galaxy S6 İnceleme ve iPhone 6 İnceleme

Lafı fazla uzatmadan Galaxy S6 ile iPhone 6’nın karşılaştırmasına geçelim;

Galaxy S6 vs iPhone 6

Ekran Karşılaştırması

Galaxy S6 modeli 5.1 inç bir ekran büyüklüğü sunarken iPhone 6’da 4.7 inçlik bir ekran yer alıyor. Daha büyük ekran isteyenler için Galaxy S6 bir adım önde. Ayrıca Galaxy S6’daki Quad HD SuperAmoled ekran iPhone 6’da kullanılan IPS LCD ekranla kıyaslanmayacak kadar iyi. Ekran çözünürlüğü ve daha canlı renkler bakımında da Galaxy S6 açık ara önde.

Samsung Galaxy S6 - 3

İşlemci ve Performans Karşılaştırması

Galaxy S6’da 8 çekirdekli 64-bit teknolojili 2.1 Ghz hızında Exynos 7420 işlemci kullanılmış. iPhone 6 ise 2 çekirdekli 1.4 GHz Apple A8 işlemci kullanılmış. Rakamsal değerlere baktığımızda Galaxy S6’nın çok daha iyi olduğunu görüyoruz ancak parformans bakımında çok büyük farklar olacağını düşünmüyoruz. Ancak yine şlemci ve performans bakımında Galaxy S6’nın iPhone 6’ya göre daha iyi olduğu bir gerçek.

Samsung Galaxy S6 - 2

Depolama Alanı Karşılaştırması

Galaxy S6’da 32, 64 ve 128 GB depolama seçenekleri sunulurken iPhone 6’da 16, 64 ve 128 GB depolama seçenekleri sunuluyor. En düşük modelde Galaxy S6’nın 32 GB, iPhone 6’nın ise 16 GB sunduğunu görüyoruz. Bu açıdan Galaxy S6 daha cömert davranıyor. Ayrıca Galaxy S6’da 3GB RAM kullanılırken iPhone 6’da 1GB RAM kullanılmış. RAM farkından dolayı Galaxy S6 daha iyi performans sunacak.

iPhone 6

iPhone 6

Kamera Karşılaştırması

Galaxy S6’da 16 MP arka kamera kullanılırken, iPhone 6’da 8 MP arka kamera yer alıyor. Samsung’un kamera konusundaki başarısı tartışmasız bir gerçek ve kamera konusunda da iPhone 6’yı açık ara geride bırakıyor.

Ön kamera konusunda yine Galaxy S6’nın açık ara önde olduğunu görüyoruz. Zira Galaxy S6’da 5MP ön kamera yer alırken iPhone 6’da sadece 2.1 MP ön kamera yer almıyor.

Batarya Karşılaştırması

Galaxy S6’nın batarya kapasitesi 2550 mAh ike iPhone 6’nın batarya kapasitesi 1800 mAh. iPhone modellerinin batarya ile başı dertte ve Galaxy S6 aynı zamanda güç tasarruf modu sayesinde iPhone 6’yı ikiye katlayacaktır.

Samsung Galaxy S6 - 1

Sonuç

Sonuç olarak her alanda Galaxy S6’nın iPhone 6’yı geçtiğini görüyoruz. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki, iPhone 6 modeli 5 ay önce tanıtıldı. Yeni iPhone modeli tanıtılana kadar Galaxy S6’nın iPhone 6’dan çok daha üstün bir cihaz olduğunu ve bu zaman kadar tercih yapacak olanların Galaxy s6’yı tercih etmesi gerektiğini söylemeliyiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Samsung Galaxy S6 ve iPhone 6 Karşılaştırması” İçin Bir Cevap

Samsung Galaxy S6 ve iPhone 6 Karşılaştırması İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.