Samsung, Innoetics Girişimi Yaklaşık 50 Milyon Dolara Satın Aldı

Samsung, sesi ve metinin konuşmaya dönüştüren teknoloji alanındaki yaklaşık 50 milyon dolara Innoetics’i satın aldı.

Sponsorlu Bağlantılar

Metini Sese Dönüştürme Teknolojisi

Ünlü Güney Kore’li elektronik üreticisi Samsung, Yunanistan’da faaliyet gösteren Innoetics isimli girişimi yaklaşık 50 milyon dolara satın aldı. Samsung, gelecekte sesli hizmet teknoloji potansiyelinden tam olarak faydalanmak için bu alanda faaliyete olan girişimi satın aldı. Söz konusu girişi, metini ve sesi konuşmaya çeviren teknolojiyi alanında faaliyet gösteriyor. Innoetics sadece B2B servislerde çalışıyordu. Şimdi ise girişimin sitesinde B2B alanında çalışmaya son verildiği ile ilgili bilgileri içerir.

Sponsorlu Bağlantılar

Samsung’un bu teknoloji ile ne yapacağı henüz belli değil. Fakat bilgilere göre bu teknoloji ev hizmetleri için mükemmel bir araç. Örneğin yeni teknolojisi Bixby sesli asistanı entegre etmek mümkün gibi görünüyor.

En Az 40 Milyon Dolar Ödendi

Geçen hafta taraflar arasında imzalanan anlaşmanın detayları bilinmese de bilgilere göre Samsung söz konusu girişime 40 milyon dolar ile 50 milyon dolara arasında bir bedel ödeyerek satın aldı. Belirtmek gerekir ki, Samsung tarafından alınma konuşmalarından önce aslında işbirliği planlanıyordu. Fakat sonradan Samsung, söz konusu girişimi satın aldı.

Aslında bu satın almaya şaşırmamak gerekir. Zira Samsung, tıpkı Google Home, Amazon Echo ve Apple HomePod gibi akıllı ev hizmeti alanına girmek istiyor. Bunun içinde elinde Bixby sesli asistanı var. Dolayısıyla bunun gibi bir girişimi satın alması oldukça akıllı bir hamle.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Samsung, Innoetics Girişimi Yaklaşık 50 Milyon Dolara Satın Aldı İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.