Samsung’un Ortağı Gizli VR Projesini Açıkladı

Samsung’u telefon veya bilgisayardan bağımsız bir VR cihazı üzerinde çalıştığını ortağı açıkladı ve bu cihaz hakkında detaylı bilgiler aktardı. Detaylar yazımızda.

Sponsorlu Bağlantılar

Visual Camp, Samsung”un VR Projesi Hakkında Bilgi Verdi

Bilindiği gibi VR teknoloji son derece kendine hayran bırakan ve gittikçe popüler olan bir teknoloji. Bu alanda lider diyebileceğimiz Samsung, şu an çıkarmış olduğu VR cihazlarını akıllı telefonları ile birlikte kullandırıyor ve hatta akıllı telefon+VR kampanyası dahi yapıyor. Ama VR cihazlarının akıllı telefonlarla birlikte kullanılması pazarı küçültüyor ve Samsung, bu durumu değiştirmek için bağımsız bir VR projesi üzerinde çalışıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Bı yıl düzenlenen MWC 2017 fuarında bu VR cihazının prototipi sunulmuştu. İşte bu cihaz hakkında detaylı bilgileri bu projede Samsung’un ortağı olan Visual Camp verdi.

Akıllı Telefondan Bağımsız Bir VR Cihazı

Exynos VR III olarak isimlendirilen bu VR cihazı göz hareketlerini takip edecek. Verilen bilgiye göre bu cihazda saniyede 90 kare kaliteli WQHD + 2 ekran (birisi 4K ekran olabilir) olacak. Bunun yanı sıra Exynos VR III, 2.5 GHz frekans 6 çekirdekli Samsung M2, 1.7 GHz frekans 4 çekirdekli Cortex-A53 işlemci ve Mali G71 MP20 video hızlandırıcı ile donatılmıştır.

Visual Camp şirketinin verilerine göre bu VR cihazın çalışması için hiçbir akıllı telefona veya bilgisayara gerek yok. Çünkü bu cihaz el, yüz ve göz hareketlerini izleyebiliyor. Bunların yanı sıra söz konusu VR cihaz, gelişmiş render sisteminden de kullanıyor. Bu sayede kullanıcının VR cihazda bakacağı yön çok net şekilde ekranda yansıyacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Samsung’un Ortağı Gizli VR Projesini Açıkladı İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.