Sandboxie

5.18

Bilgisayarınıza yükleyip kaldırdığınız programların geride bıraktıklarını temizleyerek bilgisayarınızı hızlandıracak bir program.

Sponsorlu Bağlantılar
Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

  • Lisans Ücretsiz
  • İşletim Sistemi Windows 10, 8, 7, Vista,
  • Dil Türkçe
  • Üretici
  • Boyut 8.6 MB
  • Tarih 9 sene Önce
  • İndirme Sayısı 412
Sponsorlu Bağlantılar

Gereksiz Dosyaları ve Kalıntıları Temizleme Programı

Windows işletim sistemi kullananlar daha iyi bilirler ki bilgisayar gün geçtikçe yavaşlıyor. Aslında bu durum sadece bilgisayarlar için değil bir çok cihaz için geçerli. Bunun nedeni bilgisayarlara yükleyip sildiğiniz program yada uygulamaların geride bıraktığı dosyalar. İşte Sandboxie isimli bu programın işi bu geride kalan dosyaları tamamen temizlemek.

Sandboxie programının mantığı sanal olarak çalışması. Yani bilgisayarınıza kurduğunuz program yada oyun aslında bilgisayarınıza yazılmaz. Sanal bir alana yazılır. Dolayısıyla bilgisayarınıza kurulur ama yazılmaz. Bilindiği gibi böyle durumlarda bilgisayarınızın registry  bölümüne yazılan dosyalar burada kalır. Sandboxie programı burada da sanal bir registry oluşturarak kurduğunuz program yada oyunun sisteme vereceği zararlarında önüne geçmiş olur. Silmek istediğiniz zaman tıpkı bir USB’den dosya siler gibi dosyaları tamamen temizleyebilirsiniz.

Sanal Disk Oluşturma Programı

Program yada oyun kuracağınız zaman önce Sandboxie ile sanal bir disk oluşturun. Ardından kuracağınız program yada oyunu bu sanal diske kurun. Kaldırmak istediğiniz zaman da bilgisayarınızda hiçbir kalıntı bırakmadan kaldırın. Böylece bilgisayarınızın performansı ilk aldığınız gün gibi yüksek olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sandboxie Hakkında Yazılar

Benzer Program ve Uygulamalar

Sandboxie İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.