Selfie Çekme İpuçları

En iyi selfie yani öz çekim fotoğrafları çekmek için nelere dikkat etmeniz gerektiğini, hangi yardımcıları kullanmanız gerektiğini ve detaylı bilgileri veriyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Selfie Çekmenin İncelikleri

Geçtiğimiz yıl bir çılgınlık olarak başlayan önce ünlüler daha sonra diğer kişiler tarafından benimsenen Selfie pozları son dönemde en popüler fotoğraflardan birisi haline geldi. Özellikle sosyal medyanın yeni akıma katılmasıyla birlikte insanlar en iyi Selfie pozunu verebilmek için yoğun bir uğraş vermeye başladı. Aşağıda sizler için derlediğimiz bilgiler ile en iyi Selfie pozunu nasıl elde edebileceğinizi görebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

En İyi Selfie Pozu Nasıl Çekilir?

Bir manzarayı arkanıza aldığınızda geniş bir açıdan fotoğraf çekmek yani tüm manzarayı kadraja sığdırmak gerekir. Ancak bunu yaparken kolların kamera da olmaması gerekir. Bu yüzden selfie çekerken kollarınızın kamerada görünmemesine dikkat edin.

selfie-ipuclari

Kulaklık Kurtarıcınız Olabilir

İstediğiniz Selfie pozunu elde edemediğinizde kulaklık kurtarıcınız olabilir. iPhone sahibi olan kişiler için geçerli olan bu özellik, iPhone kulaklığı ile fotoğraf çekmenize imkan tanıyor. Kamera açısına kollarınız girmeden çekeceğiniz bir fotoğraf size daha fazla özgürlük kazandırabilir.

Tek Başınıza Selfie Çekmeyin

Yalnız başınıza fotoğraf çekinmekten hoşlanıyor olabilirsiniz. Fakat arkadaşlarınız, aileniz ya da sevimli bir evcil hayvan ile fotoğraf çekinmeniz algıyı sizin üzerinizden alarak diğer alanlara dağıtacak ve ufak kusurlar görünmez hale gelecektir.

Selfie Çubukları Kullanın

Selfie çubuğu yada diğer adı ile monopod kullanarak en iyi selfie fotoğrafları çekebilirsiniz. İstediğiniz açıyı selfie çubuğu ile daha kolay yakalayabilirsiniz. Bluetooth özellikli bir Selfie çubuğu kullandığınızda süre ayarlamasına ihtiyaç duymaksızın telefonunuz ile en mükemmel manzarayı yakalayabilirsiniz.

Selfie çubukları hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız…

selfie çubuğu nedir

Kamera Açısını Değiştirin

Tek açıdan vesikalık tarzında pozlar vermek yerine kamerayı biraz daha yukarda yatay bir pozisyonda tutarak daha canlı ve güzel fotoğraflar elde edebilirsiniz. Ayrıca mümkün olduğunca yapaylıktan uzak kalarak güzel bir manzara yakalamaya çalışın.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Selfie Çekme İpuçları İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.