Selfie Çubuğu Nedir? Selfie Çubuğu Nasıl Kullanılır?

En iyi selfie görüntüleri çekmenin en güzel yollarından birisi de selfie çubuğu yani monopod kullanmaktır. Şimdi selfie çubuğu ne işe yarar ve nasıl kullanılır öğrenelim.

Sponsorlu Bağlantılar

Selfie Çubuğu Nedir?

İlk olarak 2013 yılında bir grup ABD’li Facebook ve Twitter kullanıcısının başlattığı Selfie çılgınlığı bugün Dünyanın her yerine yayılmış durumda. Selfie pozu çekerken en iyi görüntünün yakalanması için pek çok yöntem deneniyor. Bu yöntemler arasında yer alan Selfie çubuğu el monopodlarına yapılan ufak modifikasyonlar ile bluetooth’un entegre edilmesiyle oluşturulmuş bağlantı köprüsüdür.

Sponsorlu Bağlantılar

Selfie çubuğu ya da monopod cihazının aygıtınıza uyum sağlayabilmesi için, bluetooth teknolojisini desteklemesi gerekmektedir. Ayrıca hemen, hemen tüm akıllı cihazlara uygun bir şekilde kullanılabilen bu çubuk yana ve yukarı doğru esneyerek istenilen boyutlara getirilebiliyor. Üstelik ekstra şarja gerek kalmadan Bluetooth teknolojisinden faydalanılarak şarj edilebiliyor.

Ayrıca bkz: En İyi Selfie İpuçları

selfie çubuğu nedir

Selfie Çubuğu Nasıl Kullanılır?

Selfie çubuğunu kullanmadan önce akıllı cihazınızda Bluetooth’un açık olduğundan emin olun. İlk bağlantıyı sağlamanız durumunda diğer bağlantı türlerinin tamamını kapatmanız yararlı olacaktır. Bu aşamayı tamamladıktan sonra Selfie çubuğunu açık duruma getirin. Tutma kolunda yer alan fotoğraf çekme düğmesine 5 – 10 saniye kadar basılı tutun ve Bluetooth aygıtı tarafından bulunabilir hale getirin.

Telefonunuzda Bluetooth üzerinde tarama yapın ve Selfie çubuğunu bulunabilir hale getirerek onaylayın. Bu aşamadan sonra cihazınızda Selfie çubuğunda yer alan fotoğraf çekme butonu ile fotoğraflar çekebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Selfie Çubuğu Nedir? Selfie Çubuğu Nasıl Kullanılır?” İçin 4 Cevap

Selfie Çubuğu Nedir? Selfie Çubuğu Nasıl Kullanılır? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.