Ses Kaydı Sorunları ve Çözümleri Nelerdir?

Windows 8 ve 8.1 işletim sistemlerine özel olarak sunulan Ses Kaydedici sayesinde uzun süreli ses kayıtları yapabiliyorsunuz. Ancak ses kaydı yaparken bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ses Kaydı Sorunları ve Çözümleri

Windows 8 ve 8.1 sürümleriyle birlikte kullanıcıların herhangi bir program kullanmadan bilgisayarda ses kaydı yapabilmesi için gelişmiş Ses Kaydedici’sini kullanıcılara sundu. Basit ve doğrudan amaca yönelik geliştirilen program ile herhangi başka programa ihtiyaç duymadan en fazla üç saatlik ses kayıtları oluşturabilirsiniz. Aşağıda Ses Kaydedicisi kullanımı sırasında oluşan problemler hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bkz: Ses Kaydecisi İle Ses Kaydı Yapma

Kaydedilen Ses Dosyalarının Ses Düzeyi Düşük, Ne Yapmalıyım?

Ses kaydı oluşturduğunuz dosyalarda ses düzeyi çok düşük ise ses düzeyini artırarak sesi yeniden kaydetmeyi deneyin. Bunun için sırasıyla Denetim Masası > Donanım ve Ses > Ses Aygıtlarını Yönet yolunu izleyin. Kayıt sekmesinde özelliklere girin ve Düzeyler sekmesinde ilgili ses butonunu kullanarak sesi artırın ve Kaydet butonuna basın.

ses kaydedicisi sorunları

Kayıt Sürelerini Nasıl Belirleyebilirim?

Kayıt sürelerinde oynama yapmak ve yeni süre limiti belirlemek için Donatılar > Komut İstemi bölümüne girin. İlgili alana aşağıdaki uygun alanları doldurarak yazın.

SoundRecorder /FILE dosyaadı.dosyatürü /DURATION ssss:dd:ss

Örneğin kayıt yapacağınız dosya output.wma adlı bir dosya olacak ve 45 saniye sonunda duracak ise;

oundRecorder /FILE output.wma /DURATION 0000:00:45 yazın ve enter tuşuna basın.

Mikrofonda Farklı Bir Aygıttan Ses Kaydı Nasıl Yapılır?

Hat girişi üzerinde değişiklik yapmak için RCA kablosunu bilgisayar kartının Line in yuvasına takın. Diğer ucu ses – video aygıtının Line Out yuvasına takın. Denetim Masası > Donanım ve Ses > Ses Aygıtlarını Yönet > Kayıt yolunu izleyin. Hat Girişi bölümünü kullanarak ilgili aygıtı varsayılan olarak belirleyin.

Ayrıca bkz: Mikrofonla Ses Kaydı Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Ses Kaydı Sorunları ve Çözümleri Nelerdir? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.