Skype Hesabıma Giremiyorum, Neden? Çözümü Nedir?

Skype hesabınıza girerken sorun yaşıyorsanız ve bu bağlantı sorununu nasıl çözeceğinizi bilmiyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayarak Skype’a bağlanmayı deneyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Skype Bağlantı Sorunları ve Çözümü

Skype, internet üzerinde telefon ve iletişim yolu ile görüşmenizi sağlayan gelişmiş bir yazılım olup VoIP teknolojisi ile çalışmaktadır. Dünyanın her yeri ile çok daha ucuza iletişim kurabileceğiniz Skype, başta ABD olmak üzere pek çok ülkede en çok kullanılan iletişim araçları arasında yer alır.

Sponsorlu Bağlantılar

2003 yılında ilk olarak piyasaya giriş yapan Skype, 2005 yılında yaklaşık 3 milyon aktif kullanıcıya ulaşmış ve 2006 yılında eBay tarafından 2.6 milyar dolara satın alınmıştı. 2011 yılında geldiğimizde kullanıcı sayısı milyonları aşan Skype, Microsoft tarafından 8,5 milyar dolar gibi bir rakam ile satın alındı.

Elbette bu üst düzey gelişmiş yazılımda da diğer programlarda olduğu gibi zaman, zaman hatalar ve bağlantı sorunları yaşanıyor. Kullanıcıların genellikle Skype hesabıma giremiyorum, Skype hesabıma bağlanamıyorum şeklinde yönelttikleri sorunlarda basit ancak gözden kaçan bazı detaylar olduğunu görüyoruz. Aşağıda sorununuzun çözümüne ilişkin bazı bilgiler bulabilirsiniz.

skype bağlantı hatası

Skype Hesabına Giriş Sorunu ve Çözüm Önerileri

İlk olarak sorunun çözümüne ilişkin var ise anti-virüs programınızı devre dışı bırakın ya da geçici olarak kapalı konuma getirin.

İkinci adımda güvenlik duvarını kapatın ya da aynı işlevi gören yazılımları sonlandırın. Bazı durumlarda Windows Güvenlik Duvarı, Skype’de bağlantı sorunlarının oluşmasına neden olabiliyor.

Üçüncü adımda pek dikkat edilmese de kullanılan Proxy yazılımları yer alıyor. Özellikle Hotspot Shield türü Proxy yazılımları kullanıyorsanız bunları geçici olarak sonlandırın.

Son adımda ise internet bağlantınızı kontrol ederek, hatta bir problem olup olmadığına emin olun. Sırasıyla her adımı uyguladıktan sonra halen bağlantı sorunu yaşıyorsanız, programı bilgisayarınızdan kaldırarak yeniden kurmayı deneyin.

Skype Uygulamasını İndirin

Skype - iPhone, iPad, iPod
iOS İçin Mesajlaşma ve Sesli/Görüntülü Arama Uygulaması
Skype - free IM & video calls - Android
Android İçin Sesli ve Görüntülü Arama Uygulaması
Skype (Preview) - BlackBerry
BlackBerry İçin Sesli ve Görüntülü Arama Mesajlaşma Uygulaması
Skype - Windows Phone
Windows Phone için Görüntülü Konuşma ve Sohbet Uygulaması
Skype - Symbian
Nokia İçin Görüntülü Konuşma ve Sohbet Uygulaması
Skype
Ücretsiz Anlık Mesajlaşma ve Sesli-Görüntülü Konuşma Programı
Skype
Windows 10 İçin Anlık Mesajlaşma, Sesli ve Görüntülü Sohbet Uygulaması
Skype - Mac
Mac İçin Skype Sesli ve Görüntülü Konuşma Programı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Skype Hesabıma Giremiyorum, Neden? Çözümü Nedir? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.