Skype Nedir? Skype Ne İşe Yarar?

Skype isimli uygulama ile yeni tanıştıysanız, Skype’ın ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız ve Skype ile neler yapılıp, nasıl kullanıldığı yönünde bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Skype Nedir?

Microsoft tarafından satın alınmadan önce ülkemizde yeteri kadar bilinmeyen ya da kullanılmayan Skype, bu satın alma sonrasında Messenger uygulamasının Skype ile birleştirilmesi nedeniyle Türk kullanıcılar tarafından da kullanılmaya başlanmıştı. Skype ile dünyanın neresinde olursa olsun arkadaşlarınız ile iletişim kurabilir, sesli ve görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bağımsız olarak sabit hatları ya da cep telefonları aramak istediğinizde yine çok düşük ücretler ile Skype aracılığıyla görüşmeler yapabilir Dünyanın pek çok yerini hemen, hemen eş tarifeler ile arayabilirsiniz.

Kısaca Skype, ücretsiz mesajlaşma uygulamasıdır. İnternet üzerinden ve 3G üzerinden mesajlar gönderebileceğiniz, sesli ve görüntülü aramalar yapabileceğiniz internet telefonudur.

skype iletişim

Skype Ne İşe Yarar? Neden Skype Kullanmalıyım?

Firma tarafından Skype için kullanılan sloganlar arasında “uzakları yakınlaştırır” şeklinde bir slogan gözünüze çarpmış olabilir. Program, anlık mesajlaşma yanında sesli ve görüntülü konuşma özelliği sayesinde en yakından en uzağa kadar her yeri bir tuş mesafesine getiriyor.

skype görüşme

Üstelik yalnızca bilgisayarınız üzerinde değil tablet ve telefonlarınızda da kullanabileceğiniz bu yazılım sahip olduğu altyapı sayesinde bağlantı hızında düşüş yaşanmadığı sürece son derece kaliteli bir hizmet sunuyor. Dilerseniz program ile hiçbir ücret ödemeden sesli ya da görüntülü görüşme yapabilir dilerseniz çok düşük ücretler ödeyerek daha farklı iletişim kollarını kullanabilirsiniz. Örneğin Skype ile telefon numaralarını arayabilir, Wi-Fi ağlarına ulaşabilir  ya da SMS gönderebilirsiniz.

Skype ile internet üzerinde ücretsiz dosyalar da paylaşabiliyorsunuz Grup şeklinde konferans görüşmeleri de yapmak mümkün.

Bütün Cihazlar İçin Skype İndir

Skype uygulamasını hala indirmediniz mi?

Skype - iPhone, iPad, iPod
iOS İçin Mesajlaşma ve Sesli/Görüntülü Arama Uygulaması
Skype - free IM & video calls - Android
Android İçin Sesli ve Görüntülü Arama Uygulaması
Skype (Preview) - BlackBerry
BlackBerry İçin Sesli ve Görüntülü Arama Mesajlaşma Uygulaması
Skype - Windows Phone
Windows Phone için Görüntülü Konuşma ve Sohbet Uygulaması
Skype - Symbian
Nokia İçin Görüntülü Konuşma ve Sohbet Uygulaması
Skype
Ücretsiz Anlık Mesajlaşma ve Sesli-Görüntülü Konuşma Programı
Skype
Windows 10 İçin Anlık Mesajlaşma, Sesli ve Görüntülü Sohbet Uygulaması
Skype - Mac
Mac İçin Skype Sesli ve Görüntülü Konuşma Programı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Skype Nedir? Skype Ne İşe Yarar? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.