Slayt Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Hızlı ve basit bir şekilde slayt yapmak istiyorsanız Microsoft Photo Story programını kullanabilirsiniz. Slayt nasıl yapılır öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Slayt Oluşturma Rehberi

Bir sunum ya da bir klip oluşturmak istediğinizde kullanılan slaytlar, Microsoft PowerPoint gibi programlar ile hızlı ve sorunsuz bir biçimde oluşturulabilmektedir. Fakat basit arayüzüne rağmen PowerPoint kimi kullanıcılar için karışık bir program olabilir. Üstelik ücretli bir yazılım olması, Office paketiyle birlikte sunulması kullanıcıların alternatif programlar aramasına neden oluyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Tamamen ücretsiz bir program olan Microsoft Photo Story ile dijital fotoğraflarınızı kullanarak slaytlar oluşturabilir resimlerinizi tek dokunuş ile düzenleyebilirsiniz.

Microsoft Photo Story 3
Ücretsiz Profesyonel Slayt Hazırlama Programı

Slayt Nasıl Yapılır?

Photostory programını indirip kurduktan sonra programı açın ve karşınıza çıkan ekranda “Yeni bir öyküye başla” seçeneğini seçerek ileri butonuna basın.

slayt-yapma-1

İkinci adımda Resimleri Al sekmesini kullanarak Slayta eklemek istediğiniz resimleri seçmelisiniz. Slayt öncesinde kullanmak istediğiniz resimleri bir klasöre toplamanız daha kolay işlem yapmanız açısından yararlı olacaktır.

slayt-yapma-2

Sonraki adıma geldiğinizde resimlere yazı ya da farklı efektler eklemek için aşağıda yer alan menülerden faydalanabilirsiniz.

slayt-yapma-3

Photostory ile yalnızca resim ve efektler değil aynı zamanda slayta ses ve müzik dosyaları da ekleyebilirsiniz. Örneğin ders ile ilgili bir sunum hazırladığınızda görsellerle birlikte sesli anlatım yapabilirsiniz.

slayt-yapma-4

Son adımda ise Müzik seçerek Slayt hazırlama işlemini tamamlayabilirsiniz.

slayt-yapma-5

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Slayt Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.