Snapdragon 450 İşlemci Yonga Seti Duyuruldu

Orta seviyeli akıllı telefonların teknik özelliklerini ve batarya ömrünü artıracak yeni Snapdragon işlemci yonga seti duyuruldu.

Sponsorlu Bağlantılar

Orta Sınıf Modeller İçin Snapdragon 450 Duyuruldu

Orta düzey akıllı telefonlar için yeni Snapdragon 450 çipi sunuldu. Qualcomm, orta seviyedeki akıllı telefonlar modelleri için tasarlamış olduğu Snapdragon 450 işlemci yonga setini sundu. Bu yeni chipset, 14 nanometrik işlemci üzerine kurulu ve ikili kamera ile hızlı enerji depolama işlevini desteklemekte.

Sponsorlu Bağlantılar

Snapdragon 450, Qualcomm’un Snapdragon 435 çipinin yerini alacak. Öyle ki, yeni işlemci ve grafik hızlandırıcı önceki modelden %25 daha güçlü. Teknik özelliklere gelince yeni Snapdragon 450, 8 çekirdekli 1.8 GHz hızında Cortex-A53 işlemci özelliği, 600 MHz frekanslı Adreno 506 grafik özelliği, FinFET teknolojili 14 nanometrik tek işlemci ile donatılmıştır. Yeni Snapdragon 450 ayrıca enerji yönünden de çok etkilidir. Bu çipe sahip olan akıllı telefonlar, Snapdragon 435 çipine sahip olan akıllı telefondan 4 saat daha fazla çalışacak.

Orta Seviyeli Telefonların Özellikleri Artacak

Ayrıca akıllı telefonda oyun oynarken pil ömrü %30 artacak. Yeni chipset, hızlı enerji depolama fonksiyonunu destekleyecek ve 35 dakikada %80 depolayacak. Bunların yanı sıra Snapdragon 450’e çift kamera desteği eklendi. Yani yeni chipset, 13 MP’lik ikili arka kamerayı veya 21 MP’lik tek arka kamerayı destekleyecek. Bu chipset’e sahip akıllı telefonlar, saniyede 60 kare aracılığıyla Full HD video çekebilecekler. Snapdragon X9 modemi sayesinde Snapdragon 450, saniyede 300 Mbit internet hızını da destekleyecek.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Snapdragon 450 İşlemci Yonga Seti Duyuruldu İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.