Speech API

5.1

Microsoft tarafından geliştirilmiş Windows uygulamaları içinde konuşma tanıma ve konuşma sentezinin kullanılmasına izin veren güçlü bir API’dır.

Sponsorlu Bağlantılar
Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

  • Lisans Ücretsiz
  • İşletim Sistemi Windows 7, Vista, XP
  • Dil İngilizce
  • Üretici
  • Boyut 586.5 KB
  • Tarih 6 sene Önce
  • İndirme Sayısı 77
Sponsorlu Bağlantılar

Sesi Yazıya Dönüştürme Yazılımı

Speech API (Konuşma Uygulamaları Programlama Arabirimi) veya SAPI isimli bu program Windows uygulamaları içinde konuşma tanıma ve konuşma sentezinin kullanılmasına izin vermek için Microsoft tarafından geliştirilmiş güçlü bir konuşmaya dayalı arabirim API’sıdır. Bugüne kadar, bir Speech SDK’sının ya da Windows işletim sisteminin bir parçası olarak gönderilen bir dizi API sürümü piyasaya sürülmüştür. SAPI kullanan uygulamalar Microsoft Office, Microsoft Agent ve Microsoft Speech Server’ı içerir.

Genel olarak API’nın tüm sürümleri, bir yazılım geliştiricisinin, çeşitli programlama dillerinden erişilebilen standart bir arabirim kümesini kullanarak konuşma tanıma ve sentez gerçekleştirmek için bir uygulama yazabileceği şekilde tasarlanmıştır. Buna ek olarak, bir üçüncü taraf şirketin kendi Konuşma Tanıma ve Metin-Konuşma motorlarını üretmesi veya mevcut motorları SAPI ile çalışacak şekilde uyarlaması mümkündür. Prensip olarak, bu motorlar tanımlanmış arayüzlere uygun olduğu sürece, Microsoft tarafından sağlanan motorların yerine kullanılabilirler.

SAPI 4.0, 1998’de piyasaya çıktı. Bu, tanıma ve sentez motorlarını içeren bir SDK parçası olarak gönderildi. Ayrıca Windows 2000’de (yalnızca sentez motorlarıyla birlikte) gönderildi. SAPI 5.1 sürümü, Speech SDK sürüm 5.1’in bir parçası olarak 2001 yılı sonunda gönderildi. API ve TTS motorlarının bu sürümü Windows XP’de gönderildi. Bu API, Office 2003 ve Windows XP Tablet PC Edition’da önemli ölçüde geliştirilmiş bir sürüm 6 tanıma motoruyla birlikte gönderildi.

ÖNEMLİ: Çoğu Windows sürümü SAPI4 veya SAPI5 yüklü halde gelir, ancak bu her zaman geçerli değildir. Metin İfade Programlarının çalışmasına izin vermek veya bazı özelliklerden yararlanmak için bilgisayarınıza bunlardan birini veya her ikisini de yüklemeniz gerekebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Program ve Uygulamalar

Speech API İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.