Steam Nedir? Steam Üzerinden Oyun Satın Alma (Resimli Anlatım)

Dijital oyun satın alma platformu olan Steam ile bütün oyunları internet üzerinden satın alabilir ve direk bilgisayarınıza indirerek hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Steam Dijital Oyun Platformu

Valve’nin dijital oyun satışı için geliştirdiği bir platform olan Steam, bugün dünya genelinde milyonlarca kullanıcı tarafından takip edilen sosyal bir platform haline gelmiştir. Oyunların dijital kopyalarını alabileceğiniz platform üzerinde sahip olduğunuz profile oyunları yedekleyebilir ya da diğer oyuncular ile mücadele edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Steam Nedir?

Başta PC olmak üzere pek çok oyun platformu için kutu üzerinde satılan kopyalar yerine dijital halini sunan Steam, fiziksel olarak oyun sahibi olunmasa da dilenilen anda dijital kopyanın indirilmesini sağlamaktadır. Kutulu oyunlara oranla çok daha indirimli fiyatlar ile sunulan dijital oyunlar kampanyalar ile büyük indirimler yapabiliyor.

Steam üzerinde satın alacağınız oyunların bir kısmı Windows ile birlikte Mac ve Linux platformlarına da destek sunuyor. Üstelik indirdiğiniz oyunları farklı bir bilgisayara taşımak için yeniden indirmek yerine yedekleme yaparak kullanabilir Steam Bulut özelliği ile tüm skorlar ve başarılar profil bilgileriniz altında saklayabilirsiniz.

Steam’de Oyun Nasıl Alınır?

Steam hesabınıza giriş yaptıktan sonra belirlediğiniz bir oyunun satın alma sayfasına yönelin. Aşağıda ki görselde de görebileceğiniz gibi oyunun bilgi kısmının üzerinde yer alan Sepete Ekle butonuna basın.

steam oyun satın alma

Sonraki adımda kendiniz için satın almak istiyorsanız Kendim İçin Satın Al butonuna basın ve ödeme yöntemini belirledikten sonra işlemi tamamlayın.

steam oyun satın alma 2

Oyuna ulaşmak istediğinizde Kütüphane üzerinden indirme – yükleme bağlantısını kullanabilirsiniz.

steam oyun satın alma 4

Aşağıda ki videoda Steam’de oyun satın alma hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Steam Nedir? Steam Üzerinden Oyun Satın Alma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.