Telefondan Telefona Kablosuz Veri Kopyalama (Android)

Kullandığınız telefondaki resim, müzik, döküman, video gibi verilerinizi kolaylıkla aktarabileceğiniz bir uygulama.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Telefondan Başka Bir Telefona Resim, Video v.b. Gönderme

Sahip olduğumuz akıllı telefonlarda bulunan bir resim, video, müzik v.b. verileri başka bir telefona göndermek her zaman ihtiyaç duyulan bir işlemdir. Ama bunun için genellikle Bluetooth özelliği kullanılır. Yada kablolar ile uğraşmak gerekmektedir. Peki bunların daha basit bir yolu yok mu? Çünkü Bluetooth kullanacağınız zaman bazen bu özelliğin nerede olduğunu bilmeyenler olabiliyor. Daha sonra Bluetooh araması yapmanız gerekir ve bunu telefonunuzun bulması gerekir. Bu anda başka bir telefona bağlanma ihtimali de var. Çünkü Bluetooth’u açık birçok telefon çevrenizde olabilir. Eğer bir de AVM’de iseniz…

Sponsorlu Bağlantılar

Ama Samsung’un Geliştirdiği bir uygulama ile ne kablo ile ne de Bluetooth ile uğraşmadan doğrudan telefonları yan yana getirerek veri transferi yapabilirsiniz. Yani iki telefonu yan yana getirin ve uygulama istediğiniz bütün dosyaları diğer telefona kopyalasın. Kullanacağınız uygulamanın ismi ise Smart Switch Mobile.

Smart Switch Mobile İle Dosya Kopyalama Nasıl Yapılır?

Samsung, özellikle yeni telefon satın alan kullanıcıların eski telefonundaki verileri yeni telefona kolay bir şekilde kopyalayabilmeleri için geliştirmiş ama bu uygulamayı telefondan telefona dosya kopyalamak içinde kullanabiliriz. Zaten Samsung, Galaxy S7 ve S8 gibi üst segment telefonlarında bu uygulama ön yüklü olarak gelmekte. Eğer telefonunuzda bu uygulama yoksa indirmeniz gerekir.

Android İçin Smart Switch Mobile İndir

Bu uygulama ile resim, video, müzik, belge, döküman v.b. dosyalarınızı kopyalamak için;

  • Telefonları en fazla 20 cm olacak şekilde birbirine yakınlaştırın.
  • Her iki telefonda da uygulamayı açın.
  • Android Cihaz > Başlat > Bağlan yolunu izleyin.
  • Her iki telefonda da en az 500 MB boş alan olmalı.

Bu uygulamanın Windows ve MAC OS X işletim sistemleri için PC sürümleri de mevcut.

Uygulamanın Desteklediği Telefonlar

Samsung Galaxy S2 ve sonrası, HTC, LG, Sony, Huawei, Lenovo, Motorola, PANTECH, Panasonic, Kyocera, NEC, SHARP, Fujitsu, Xiaomi, Vivo, OPPO, Coolpad(DazenF2), RIM(Priv), YotaPhone, ZTE(Nubia Z9), Gionee, LAVA, MyPhone(My28s), Cherry Mobile, Google(Pixel). Küçük bir dipnot; General Mobile 5 telefona indiremedim.

Bu uygulama ile diğer telefona aktarabileceğiniz veriler şöyle;

Kişiler, takvim(Sadece cihaz içeriği), mesajlar, fotoğraflar, müzik (sadece DRM’le korunmayan içerik, iCloud için desteklenmez), videolar (sadece DRM’le korunmayan içerik), arama kayıtları, notlar, alarmlar, Wi-Fi ayarları, duvar kağıtları, belgeler, Uygulama verileri (sadece Galaxy cihazlar) ve ana sayfa düzenleri (sadece Galaxy cihazlar)

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Telefondan Telefona Kablosuz Veri Kopyalama (Android) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.