Temiz Kurulum Yaparak Windows 10 Nasıl Kurulur?

Temiz kurulum yaparak yani eskiye dair her şeyi silerek Windows 10 kurabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Kurarken Temiz Kurulum Yapma

Windows 10 yükseltme imkanları olmayanlar USB yada DVD ile Windows 10 kurabilirler. Ama bunu yaparken dahi yükseltme seçeneğini bazı kullanıcılar kullanamıyor. Yada kullanma imkanları olsa dahi kullanmaları zorunlu değil. Yani diğer seçeneği kullanabilirler. Diğer seçenek ise “Özel: Yalnızca Windows’u yükle (gelişmiş)” seçeneği. Bu seçeneği seçmek demek temiz kurulum ile Windows 10 yüklemek demektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Temiz Kurulum Ne Demek?

Temiz kurulum demek Windows 10’u kurduktan sonra eski Windows sürümünüze asla geri dönememeniz demektir. Yani eski Windows sürümünüz ve eski Windows’unuzdaki dosyalarınız tamamen silinecektir.

Temiz Kurulum İle Windows 10 Kurma

Diyelim ki Windows 10’u USB ile kurmaya karar verdiniz. Bu durumda bilgisayarınızın açılış diskini USB olarak ayarlayıp yeniden başlatın ve bilgisayarınız açılırken herhangi bir tuşa basarak USB’den çalışmayı aktif edin. Windows 10 yüklenmeye başladığında karşınıza çıkacak ilk sayfada sizden dil, saat ve klavye seçeneklerini belirlemeniz olacaktır.

Temiz Kurulum İle Windows 10 Kurma-1

Bu seçenekleri seçtikten sonra karşınıza çıkan sayfada “Şimdi Yükle” tıklayın.

Temiz Kurulum İle Windows 10 Kurma-2

Karşınıza çıkan sayfada temiz kurulum yapmak için “Özel: Yalnızca Windows’u yükle (gelişmiş)” seçeneğine tıklayın.

Temiz Kurulum İle Windows 10 Kurma-3

Sonraki pencerede eğer bölünmüş sürücüleriniz var ise Windows 10’u hangi sürücüye kuracaksanız o sürücüyü seçin. Eğer sürücünüz bölünmemiş ise ister bölmeden devam edin ister böldükten sonra herhangi bir sürücüye kurarak devam edin.

Temiz Kurulum İle Windows 10 Kurma-4

Bu noktadan sonra artık Windows kurulmaya başlayacaktır ve geride hiçbir dosya veya kalıntı bırakmayacaktır. Yani temiz kurulum yapacaktır.

Temiz Kurulum İle Windows 10 Kurma-5 Temiz Kurulum İle Windows 10 Kurma-6 Temiz Kurulum İle Windows 10 Kurma-11 Temiz Kurulum İle Windows 10 Kurma-10 Temiz Kurulum İle Windows 10 Kurma-9 Temiz Kurulum İle Windows 10 Kurma-8 Temiz Kurulum İle Windows 10 Kurma-7

Talimatları takip edin ve gerekli alanları doldurun. Böylece Windows 10’u başarı ile kuracaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Temiz Kurulum Yaparak Windows 10 Nasıl Kurulur? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.