Türkiye’de Minecraft Oyunu Yasaklanıyor!

Minecraft oyunu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yasaklanması isteniyor. Oyunda yer alan şiddet öğeleri nedeniyle Minecraft oyunu yakında Türkiye’de yasaklanabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Minecraft İçin Yasaklanma Talebi

Dünyanın en çok satan oyunlarından birisi olan ve ülkemizde de onbinlerce hayranı bulunan Minecraft oyunu için yasaklama kararı gelebilir. Minecraft oyununun yasaklanmasını isteyen kurum ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı oldu.

Sponsorlu Bağlantılar

Minecraft oyununun bazı sakıncalı bulunan özellikleri nedeniyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı oyunun yasaklanmasını istiyor. Dünya genelinde 100 milyondan fazla oyuncusu bulunan Minecraft, yakında ülkemizde yasaklanabilir.

Sınırsız Minecraft Demo Oynama-5

Minecraft Oyunundaki Sakıncalı Özellikler Neler?

Bakanlık tarafından oyun içerisinde sakıncalı bulunan özellikler tespit edilmesinin ardında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı hukuki olarak yasaklanma sürecini başlattı. Özelikle oyun içerisinde şiddet içeren özelliklerin bulunduğu belirtiliyor.

Oyunda yaratıcılığı artıran yapılar oluşturmanın yanı sıra bu yapıların yıkılmasını için bazı yaratıkların öldürülmesini şiddet kapsamında değerlendiren bakanlık, bu durumun şiddete eğilimi artırdığını söylüyor.

Diğer bir neden ise oyunu küçük çocukların oynuyor olması ve bu çocukların sanal dünya ile gerçek dünyayı birbirinden ayırt edememesi gösterildi. Bu durumda çocukların oyunda acı çekilmediğini ve gerçek hayatta da acı çekilmeyeceğini düşünmesine neden olabileceği aktarıldı.

Son olarak oyun kişilerin tanımadıkları insanlarla iletişim kurabilmeleri nedeniyle sosyal risklerin ortaya çıkacağı riski öne sürüldü.

Bu nedenlerden dolayı Minecraft yasaklanırsa diğer oyunlar için aynı nedenler öne sürülerek bir çok oyun yasaklanabilecek. Bakalım Minecraft oyunu yasaklanacak mı ve diğer oyunların akıbeti ne olacak?

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Türkiye’de Minecraft Oyunu Yasaklanıyor!” İçin 2 Cevap

Türkiye’de Minecraft Oyunu Yasaklanıyor! İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.