Twitter Hesabı Dondurma, Hesap Nasıl Dondurulur? (Resimli Anlatım)

Twitter hesabınızı dondurmanız kısa bir süreliğine de olsa mümkün. Hesabınızı devre dışı bırakarak 30 gün dondurmuş olursunuz ancak 30 günün sonunda hesabınız silinir.

Sponsorlu Bağlantılar

Twitter Hesap Dondurma

Popüler sosyal mikroblog sitesi Twitter, milyonları aşkın kullanıcısı ile büyük bir sosyal ortam oluşturuyor. Kullanıcıların diğer sosyal ağlardan farklı olarak 140 karaktere sığdırdıkları mesajlarda yalnızca metin, fotoğraf ve video paylaşımı yapabiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Hali hazırda Instagram ve Facebook gibi sosyal ağlardan farklı bir misyon üstlenmesine karşın hızlı yükselişi ile dikkat çeken Twitter, Facebook’ta olduğu gibi hesap dondurma yerine 30 günlük silinme süresi tanıyor.

Twitter Hesabı Nasıl Dondurulur?

Twitter üzerinde kullanıcılar sıkılmaları ya da hesaplarını geçici olarak dondurmak istemeleri durumunda Facebook örneğinde olduğu gibi kısa süreliğine hesaplarını donduramıyor. Doğrudan hesabı devre dışı bırakma prensibi ile çalışan Twitter, aktif olmayan bir hesabın 30 gün içerisinde silineceğini söylemekte.

twitter hesap dondurma

Hesabınızı dondurduğunuz anda 30 gün içerisinde tekrar giriş yaparsanız, hesabınız tekrar aktif olacak birkaç dakika içerisinde tüm takipçi ve Tweetleriniz geri yüklenecektir.

Şimdi bu işlemi yapmak için yani hesabınızı devre dışı bırakmak için hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan dişli simgesine tıklayın ve açılan sekmede Ayarlar bölümüne girin. Sayfanın en altında her alan “hesabımı devre dışı bırak” butonuna basmanız yeterli olacaktır. Karşınıza çıkacak son uyarı penceresini de onayladıktan sonra hesabınız devre dışı bırakılacaktır.

twitter hesap kapatma

Twitter Uygulamalarını İndirini!

Twitter - Android
Android İçin Resmi Twitter Uygulaması
Twitter - iOS
iOS Twitter Uygulaması
Twitter - Windows Phone
WP İçin Twitter Uygulaması
Twitter for Nokia - Symbian
Nokia için Sosyal Paylaşım Twitter Uygulaması
Twitter - BlackBerry
BlackBerry İçin Resmi Twitter Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Twitter Hesabı Dondurma, Hesap Nasıl Dondurulur? (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.