Twitter Hesabı Silme, Hesap Kapatma (Resimli Anlatım)

Twitter’ı artık kullanmak istemiyorsanız, hesabınızı tamamen silebilirsiniz. Twitter hesabınızı tamamen nasıl sileceğinizi ve dikkat etmeniz gerekenleri anlatıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Twitter Hesap Kapatma

Twitter hesabınızı, sıkılmanız ya da farklı bir hesap üzerinden devam etmek istemeniz durumunda kapatabilir, verilerinizi ve profilinizi kalıcı olarak silebilirsiniz. Bu işlemi yapmanız durumunda Facebook’a benzer bir şekilde belirlenen süre boyunca hesabınıza giriş yapmamanız gerekmektedir. Ayrıca verilerin tamamen silineceğini unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Twitter hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesap silme işlemine geçmek için sağ üst menüde yer alan Profil simgesine tıklayın ve açılan sekmede “Ayarlar“a girin. Burada hesabı devre dışı bırakma – silme bölümüne ulaşmak için sol menüdeki Hesap sekmesine tıklayın.

twitter hesap kapatma

İkinci adımda ise açılan menüde en alt kısımda yer alan Hesabımı Devre Dışı Bırak butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Twitter hesabınızı kapatmanız ve silmeniz durumunda tüm verilerin geri döndürülemeyecek şekilde silineceğini unutmayın. Ayrıca hesabınızı sildikten sonra silme işlemi tamamlandığında isminiz ya da kullanıcı adınız ile başkalarının da hesap açabileceğini unutmayın.

twitter hesap silme

Not: Twitter, Facebook’da olduğu gibi geri erişim sağlama isteğinizi göz önünde bulundurarak 30 günlük bir dondurma seçeneği sunuyor. Bu süre zarfında hesabınıza tekrar ulaşmak isterseniz bilgileriniz ile giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Twitter Hesabı Silme, Hesap Kapatma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.