Twitter Nedir, Tweet Nedir, Retweet Nedir, Hashtag Nedir?

Twitter üzerinde yeni iseniz ve Twitter’da kullanılan terimler kafanızı karıştırıyor ise aşağıdaki bilgiler işinize yarayacak ve Twitter kullanmanızı kolaylaştıracaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Twitter Sık Kullanılan Terimler

Diğer mecralardan farklı olarak yeni terimler ve özellikler ile sunulan Twitter, bugün milyonlarca kullanıcı tarafından takip edilen sosyal – aktif bir ortam haline gelmiştir. Facebook’a oranla daha canlı ve iletişimin yüksek olduğu bir ortam oluşturan Twitter kullanımı, ülkemizde her geçen gün artmaya devam ediyor. Eğer sizde Twitter’da yeni iseniz, Twitter’da sık kullanılan terimler hakkında bilgiler edinmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Twitter Nedir?

2006 yılından itibaren hizmet sunmaya başlayan Twitter kullanıcıların 140 karakter içerisinde metin, video ya da fotoğraf paylaşmasına imkan tanıyor. Bir mikro blog olarak da ifade edebileceğimiz bu sosyal platform iletişim ve etkileşimin oldukça hızlı olduğu mecralardan biridir.

twitter terimleri

Tweet Nedir?

Twitter’da sık dile getirilen bu terim profilinizde paylaştığınız iletiler ya da diğer kişilerin attığı mesajlar olarak ifade edilir. Paylaşmış olduğunuz 140 karakterlik metin, resim ve tüm video içerikleri tweet olarak isimlendirilmektedir.

Retweet Nedir?

Bir başka kişi tarafından gönderilen Tweetleri kendi hesabınızda paylaşmanız retweet yani geri tweet etme olarak isimlendiriliyor ve hesabınızda bulunan kişiler mesajı aynı şekilde görüyor. Yani tweeti paylaşma anlamına gelir.

Hashtag Nedir?

Twitter üzerinde yazdığınız iletilere # işaretini eklemeniz, Hashtag olarak ifade edilmektedir. Örneğin bir Tweet atacağınızda #eniyiindir Hashtag’ini kullanarak bir grup içerisinde mesaj gönderebilirsiniz. Bir kelimenin hashtag önüne eklenerek oluşturulan bağlantılar, anlık bilgileri kategorize etmeye ve kitlelere ulaştırmaya yardımcı olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Twitter Nedir, Tweet Nedir, Retweet Nedir, Hashtag Nedir? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.