Twitter’da GIF Resim Nasıl Paylaşılır?

Twitter’a gelen GIF desteği ile artık Twitter hesabınızda normal resimlerin yanı sıra hareketli resimlerde paylaşabileceksiniz. Eğer Twitter hesabınızda Gif yani hareketli resim paylaşmayı bilmiyorsanız haberimizi okuyun.

Sponsorlu Bağlantılar

Twitter’a GIF Geldi

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitelerinden olan ve neredeyse dünyanın her yerinde kullanıcısı olan Twitter yeni bir döneme giriyor. Twitter’da şu ana kadar sadece 140 karakterli metinler paylaşılabiliyor idi. Ama artık hareketli resimler olan GIF resimlerde paylaşılabilecek. Yani artık Twitter hesabınız daha bir hareketli olacak. Peki Twitter hesabınızda nasıl .gif formatlı resim paylaşabileceğinizi biliyor musunu? İşte cevabı…

Sponsorlu Bağlantılar

Gif Resim Nasıl Paylaşılır?

Şimdiye kadar Twitter hesabınıza nasıl normal resim yüklediyseniz GIF resimlerinizi de ayı şekkilde yüklüyorsunuz. Yani “Tweet” sekmesinin altında bulunan fotoğraf makinesi simgesine tıklayın. Önünüze çıkan sayfada bilgisayarınızdaki istediğiniz bir .gif formatlı resim seçin. Resminizi seçtikten sonra GIF resminiz yüklenecektir. Yalnız normal resim yüklemeye göre yükleme süresi biraz daha uzun.

Twitter Gif Resim Ekleme

Play Tuşuna Basın

Twitter hesabınıza GIF resimlerinizi yükledikten sonra Twitter hesabınızdaki bu GIF resimler kendi kendine hareket kazanmıyor. GIF resim üzerinde videolarda gördüğümüz “Play” simgesi bulunuyor. Bu “Play” simgesine bastığınız zaman Gif resminiz hareketleniyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Twitter’da GIF Resim Nasıl Paylaşılır? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.