Ücretsiz WinRAR Alternatifi Programlar

Ücretli olarak sunulan WinRAR programına alternatif olarak, WinRAR yerine kullanabileceğiniz ücretsiz programları neler biliyor musunuz? Hem ücretsiz hemde Türkçe olan bu programlara göz atın.

Sponsorlu Bağlantılar

WinRAR Alternatifi Programlar

En iyi ve ücretsiz sıkıştırma programı olarak sunulan WinRAR, WinZIP programı ile birlikte uzun yıllardır bu alanı egemenliği altında tutmaktadır. Çoğu kullanıcı için yeni bir kurulum sonrasında ilk kurulan programlar arasında yer alan WinRAR, ücretsiz olmasına karşın deneme süresi sonunda uyarı pencereleri sunması nedeniyle kimi kullanıcıları alternatiflerine yönelmektedir. Aşağıda WinRAR alternatifi ücretsiz programlar hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ücretli ya da ücretsiz olarak kısmi kısıtlamalar ile sunulan pek çok sıkıştırma yazılımı bulunmaktadır. Alışkanlıklardan kurtularak farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız aşağıda yer alan programları kullanabilirsiniz.

WinRAR
Türkçe Dosya Sıkıştırma, Açma, Şifre Koyma, Bölme Programı

Bandizip

Bandizip, WinRAR ve WinZIP gibi programlar tarafından sunulan tüm özelliklerle birlikte çok daha fazla detayı kullanıcılara sunmaktadır. Oldukça yüksek hızda dosya sıkıştıran ve sıkıştırılmış dosyaları açan Bandizip, sürükle bırak desteği ile kolay kullanım imkanı tanımaktadır.

bandizip nedir

Bandizip
Türkçe ve Ücretsiz Dosya Arşivleme Programı

7-Zip

7-Zip, açık kaynak kod desteği ile geliştirilen 2000’li yıllardan bu yana farklı platformlara destek sunan ücretsiz bir yazılımdır. Sade menüleri ile dosya sıkıştırma ve sıkıştırılmış dosyaları görüntüleme konusunda kolay kullanım imkanı sunuyor.

7-zip nedir

7-Zip
Türkçe ve Ücretsiz Dosya Sıkıştırma Programı

PeaZip

PeaZip, 7-Zip’te olduğu gibi açık kaynak kod desteği ile geliştirilen geniş format desteğine sahip olan ücretsiz bir yazılımdır. Program her türlü arşiv dosyasının sorunsuz bir şekilde görüntülenmesini sağlamaktadır.

peazip nedir

PeaZip
Ücretsiz Dosya Sıkıştırma ve Arşiv Programı

IZArc

IZArc programı, hem ücretsiz hemde Türkçe olan bir dosya sıkıştırma programıdır. Hemen hemen bütün dosya sıkıştırma formatlarını destekleyen bu programda 256-bit AES şifreleme özelliği bulunmakta. IZArc programı güçlü bir sıkıştırma programı olup formatlar arası dönüştürme işlemi de yapılmakta.

IZArc-1

Quick Zip

Quick Zip programı, isminden de anlaşılacağı gibi hızlı bir şekilde dosya sıkıştırma programıdır. Tamamen ücretsiz olan Quick Zip programı popüler bütün dosya sıkıştırma formatlarını desteklemektedir. Dosya sıkıştırma programlarından en popülerleri olan Winrar ve Winzip için alternatif olarak kullanabileceğiniz bı programın içinde 20’nin üstünde farklı türde arşiv ve kodlama formatı bulunmakta.

Quick Zip-1

ALZip

ALZip programı, Türkçe bir dosya sıkıştırma programıdır. ALZip programı popüler 36 dosya sıkıştırma formatlarını desteklemektedir. Ayrıca ISO, BIN ve LCD formatlarını da desteklemektedir. Dosya sıkıştırma programlarından en popülerleri olan Winrar ve Winzip için alternatif olarak kullanabileceğiniz bir program bir dosya sıkıştırma programında olması gereken temel özelliklere sahiptir.

ALZip-1

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Ücretsiz WinRAR Alternatifi Programlar İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.