Üzülmeyin! Silinen Verileriniz EaseUS Sayesinde Hala Sizinle

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızda bulunan gereksiz ve artık ihtiyacınız kalmadığı dosyaları silmek için, genelde Shift + Delete tuş kombinasyonunu kullanırız. Hele bir de, bu gereksiz dosyalar arasında ailenizin gençlik yıllarından kalma veya geçen yıl ki tatilden kalan fotoğraflara da tıklamışsanız, felakete hoş geldiniz diyebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ciddi mana problem yaratacak olan veri kayıplarının başında gelen dalgınlık ve yanlış dosyaların silinmesi, eskiden tamamen kurtarılamaz durumdayken; geliştirilen EaseUS veri kurtarma programı sayesinde, artık imkansız değil. Dilediğiniz kadar kolay bir kullanım sağlamasının yanı sıra; ortalama bir bilgisayar kullanıcısının anlayacağı yapı da ve basit kullanım şansıyla birlikte, eşsiz bir rahatlık sunuyor.

Kaybettiğiniz dosyalarınız ister bilgisayarınızın kendi hard diski olsun, ister flash bellek veya harici hard disk hiç fark etmeksizin; sadece o an PC’e bağlı olması yeterli olacaktır.

Basit bir mantıkla çalışacak olan EaseUS, ücretsiz kullanımıyla birlikte 2 GB’ta kadar kullanım hakkı sunuyor. 2 GB üzerinde bir kurtarma yapmak istiyorsanız uygun fiyata PRO sürüme geçmeniz gerekecektir. Dilerseniz, kurtarma aşamalarına tek tek bakalım.

EaseUS’a Dair İndirmeden Kurtarmaya Her Şey…

40 MB boyutlarında olan EaseUS veri kurtarma programını indirmek için, ilk olarak https://www.easeus.com/datarecoverywizard/free-data-recovery-software.htm adresine tıklamanız gerekecektir. Daha sonra, karşınıza bir sayfa çıkacak ve sayfada yer alan ‘’Free Download’’ bölümüne tıklayarak ücretsiz; ‘’Uprade to pro’’ sekmesine tıklayarak da; direkt PRO sürümden kullanmaya başlayabilirsiniz.

İndirme işlemini hızlıca gerçekleştirdikten sonra, kurulum aşamaları da; standart bir programla aynı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hızlı bir kurulumun ardından açılacak olan programla beraber, artık kaybolan ve silinen verilerinizi kurtarmaya hazırsınız demektir.

Yukarıda yer alan resimdeki ana ekrana ulaştıktan sonra, bilgisayarınızda yer alan tüm dahili ve harici sürücüleri görebilirsiniz. Kullanabileceğiniz tüm sürücüleri problemsiz şekilde gözlemledikten sonra, hangi sürücüden sildiyseniz, o sürünün üzerine tıklayıp, sağ alt köşede bulunan ‘’TARA’’ butonuna basmanız gerekecektir. Tara kısmına tıkladığınız andan itibaren program çalışacak, geçmişten günümüze kadar olan o sürücüdeki tüm silinmiş programlar sizlere listelenecektir. Listeleme işlemi bittikten sonra ise; karşınıza şimdiye kadar sildiğiniz tüm uygulamaları ve verileri EaseUS üzerinden kurtarmaya başlayabilirsiniz.

Basit kullanımı ve Türkçe desteği sayesinde problem yaşamadan kullanabileceğiniz EaseUS dosya kurtarma programıyla birlikte, sildiğiniz dosyayı listeden seçmeniz gerekiyor. Seçtikten sonra, yine sağ alt tarafta bulunan ‘’Kurtar’’ sekmesine tıklayarak, programın kurtarma işlemine geçmesini sağlayabilirsiniz. Kısa bir süre sonra, işlemin onaylandığı mesajını almanızla birlikte, bahsi geçen sürücüye giderek, kaybettiğiniz düşündüğünüz verilere sorunsuz olarak ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Üzülmeyin! Silinen Verileriniz EaseUS Sayesinde Hala Sizinle İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.