Web Sitesi Kurmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Profesyonel anlamda bir web sitesi sahibi olmak istiyorsanız ve işe sıfırdan başlayacaksanız aşağıdaki web sitesi kurma rehberine göz atarak temel bilgileri edinmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Web Sitesi Kurma Rehberi

Temelde yeni başlayan ya da ilgisi olmayan biri için oldukça zor bir konu olsa da web sitesi kurmak ya da yeni bir site açmak, kullanılacak ürünlere bağlı olarak kolaylıkla halledilebilecek bir konudur. İster bireysel ister kurumsal olsun ilgilendiğiniz bir konu hakkında yeni bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Ancak bazı hususlara dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Web Sitesi Kurmak İçin Neler Gereklidir?

Yeni bir internet sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olacak ilk şey bir alan adı satın almaktadır. Oluşturacağınız internet sitesinin ön yüzü, markası olacak alan adı ile kullanıcılar, tarayıcı üzerinden sitenize kolaylıkla ulaşabilir. Ancak bir alan adı alırken mutlaka işinizi yansıtan, işinizle ilgili anahtar kelimeleri içeren ve mümkün olduğunca kısa olan isimleri tercih etmelisiniz. Örneğin teknoloji içerikli bir site için www.teknolojisitem.com gibi…

Alan adı satın alabileceğiniz en iyi servisler; IHS Telekom ve GoDaddy

web sitesi için gerekli olan şeyler

İkinci adımda web sitesi için gerekli bileşenleri barındıracağınız ve alan adınızı yönlendireceğiniz sunucu alanı (hosting) edinmeniz gerekmektedir. Bugün pek çok yerli ve yabancı firma tarafından sağlanan bu hizmet ile oluşturduğunuz web sitelerini size ait bir alanda barındırabilirsiniz. İşinize ve boyutuna göre ilerleyen aşamalarda sunucu alanını daha da artırabilir yeni özellikler ekleyebilirsiniz.

Dynamic HTML Editor-3

Temel olarak internette kullanılan kodlama dillerinden HTML ve CSS bilgisine hakim olmanız işlerinizi kolaylaştırmak açısından yararlı olacaktır. Bugün istisnasız her web sitesi tarafından her iki kodlama dili de farklı şekillerde de olsa kullanılmaktadır.

FileZilla-2

Dosya transferi için ise FTP yönetim sistemini anlayın. FTP üzerinden site içerisindeki dosyalar ve klasörler yönetilmektedir. Bunun için de en iyi programlardan birisi FileZilla programıdır.

FileZilla
Türkçe ve Ücretsiz FTP Programı

Web sitenizi üzerine kuracağınız hazır içerik yönetim sistemlerine de göz atın. Kodlarla uğraşmak istemiyorsanız ve hazır temaların bulunduğu içerik yönetim sistemlerini kullanmak istiyorsanız WordPress ve Joomla gibi servislere göz atın. Örneğin bu web  sitesi WordPress altyapısını kullanmaktadır.

wordpress

Yine alanınıza bağlı olarak oluşturacağınız internet sitesinin dinamik ya da statik içerik türlerinden hangisine sahip olacağını belirleyebilir, tamamen kullanıcılarla birlikte geliştirdiğiniz bir platform haline getirebilirsiniz.

Bütün bunlarla uğraşmadan ücretsiz web sitesi açmak istiyorsanız eğer bu yazımızı inceleyin;

Ücretsiz İnternet Sitesi Nasıl Açılır? (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Web Sitesi Kurmak İçin Gerekenler Nelerdir? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.