WhatsApp Mavi Logo Nedir? WhatsApp Tik Nedir?

WhatsApp tarafından kullanılmaya başlanan mavi tik işareti yada movi logo olarak bilinen bu işaretin ne anlama geldiğini öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp İletildi Bilgileri

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp Messenger, Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı ile büyük bir kitleye hitap ediyor. Resmi site üzerinde merak edilen pek çok soru WhatsApp tarafından yanıtlanıyor olsa da kullanıcıların büyük kısmı daha açıklayıcı cevaplar talep ediyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan güncelleme sonrasında WhatsApp “Çift Mavi Tık” olarak adlandırılan yeni bir özelliği kullanıcılarına sunmuştu.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önce gri tık işaretleri kullanan WhatsApp gönderilen mesajların iletildiği ya da kullanıcı cihazına teslim edildiğine dair bilgi sunuyordu. Yapılan son güncelleme ise daha önceki iletim bilgilerinden farklı olarak doğrudan mesajın görüntülenip, görüntülenmediği hakkında bilgi sunuyor.

whatsapp mavi tık nedir

WhatsApp Mavi Tık – Logo Nedir?

Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda Facebook tarafından satın alınan WhatsApp için Facebook’da bulunan “görüntülendi” mesajına benzer bir şekilde yeni özelliğin WhatsApp kullanıcılarına sunulacağı söylenmişti. Sonuç itibariyle doğrudan “görüntülendi” yazmasa da WhatsApp kullanıcılar arasında tepki çeken yeni özelliğini sundu.

Yeni yapılan güncellemeyle birlikte tek gri tık mesajın başarıyla gönderildiğini, iki gri tık mesajın alıcı telefonuna başarıyla iletildiğini iki mavi tık ise mesajın alıcı tarafından görüntülendiğini işaret ediyor. Her ne kadar kullanıcılar tarafından tepki çekiyor olsa da WhatsApp’ın yeni güncelleme konusunda bir geri adım atıp – atmayacağı bilinmiyor.

whatsapp-isareti

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

WhatsApp Mavi Logo Nedir? WhatsApp Tik Nedir? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.