WhatsApp’dan Gelen Virüslü Belgeleri Engelleme

WhatsApp üzerinden gelen belgeler otomatik olarak akıllı telefonunuza yada tabletinize inmesini istemiyorsanız manuel olarak ayarlamanız gerekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp Otomatik Medya İndirmeyi Kapatın

Kısa bir süre önce WhatsApp’a artık belge gönderme özelliği de eklendi ve böylece artık WhatsApp üzerinden pdf formatında belgeler gönderebileceğiniz. Bu durumun avantajı olduğu kadar dezavantajı da var. Hatta dezavantajı daha büyük diyebiliriz. Çünkü WhatsApp ile gelen belgelere virüs taraması yapma gibi bir seçeneğiniz bulunmuyor. Dolayısıyla WhatsApp ile gelen belgeler virüslü ise akıllı telefonunuz yada tabletiniz zarar görebilir. Yapacağınız ilk önlem otomatik medya indir seçeneğinden belgeler seçeneğini çıkarmanız. Çünkü şu anda WhatsApp bu sorun için her hangi bir önlem almış değil.

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp Otomatik Medya İndirme Nasıl Kapatılır?

Öncelikle mobil cihazınızdan WhatsApp uygulamasını açın. Ekranın üst köşesindeki menüsen “Ayarlar” bölümüne girin. Sonrasında “Sohbetler ve aramalar > Medyayı otomatik indir” yolunu izleyin. Sonrasında karşınıza 3 seçenek çıkıyor. Bunlar;

  • Mobil veri kullanırken
  • Wi-Fi’ya bağlıyken
  • Dolaşımdayken

WhatsApp gelen virüslü belgeleri engelleme

Bunların her birine girip “Belgeler” yazısındaki işareti kaldırmalısınız. Böylece size gelen belgeler siz istemedikçe akıllı telefon veya tabletinize inmeyecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

WhatsApp’dan Gelen Virüslü Belgeleri Engelleme İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.