WhatsApp’ta Mavi Çift Tik Özelliği Nasıl Kaldırılır?

WhatsApp uygulamasında yeni hizmete giren mavi çift tik işaretinden rahatsızlık duyuyorsanız bundan kurtulmanız mümkün.

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp Tik İşaretlerinin Anlamları

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma ve sohbet uygulamalarından birisi olan WhatsApp uygulamasında bilindiği gibi çift mavi tik işareti bulunmakta. Bu işaretin anlamı gönderdiğiniz mesajların okunup okunmadığını öğrenebilme. Yani mesajınızı karşı taraf okuduysa çift mavi tik işareti çıkmakta. Daha önce tek tik ve çift tik işaretleri kullanılmakta idi. Tek tik mesajın sunucuya iletildiği, çift tik ise mesajın gönderdiğiniz kişiye ulaştığı anlamına gelmekte.

Sponsorlu Bağlantılar

Mavi Çift Tik İşareti

Yeni gelen mavi çift tik işareti otomatik olarak güncelleme ile hizmet vermeye başladı. Yani WhatsApp kullanıcılarının bu işareti istememe gibi bir tercih hakları yok. Siz gelen mesajı okuduğunuz an karşı tarafa mavi çift tik işareti gidiyor ve karşı taraf sizin mesajı okuduğunuz anlıyor. Ama bu mavi çift işaretleri karşı tarafın görmesini istemiyorsanız yani bu hizmeti iptal etmek istiyorsanız bu mümkün. Bunu yapmak için WhatsApp’ın bir açığından faydalanılmakta.

WhatsApp mavi çift tik iptal etme

Mavi İşaretten Kurtulma

WhatsApp’dan size mesaj geldiğinde mesajı okumayın ve konuşma penceresini açmayın. WhatsApp açıkken internet bağlantınızı kesin veya telefonunuzu uçak moduna alın. Daha sonra WhatsApp gelen mesajınızı okuyun. Mesajı okuduktan sonra da mesajınızı silin ve WhatsApp’tan çıkın. Daha sonra internetinizi açabilir veya uçak modunu kapatabilirsiniz.

Böyle yaptığınız taktirde karşı taraf mavi çift işareti göremeyecektir. Bu yöntem her ne kadar her mesajda yapılması gereken bir işlem olsa da yani pratik olmasa da önemli anlarda çare olmakta. Bu yöntemi hem Android hemde iOS cihazlarınızda kullanabilirsiniz

WhatsApp Messenger - Android
Android İçin Anlık Mesajlaşma ve Sohbet Uygulaması
WhatsApp Messenger - iOS
iPhone, iPad ve iPod touch İçin WhatsApp Uygulaması
WhatsApp - Windows Phone
Windows Phone İçin Ücretsiz Mesajlaşma ve Arama
WhatsApp Messenger - BlackBerry
BlackBerry İçin Ücretsiz Mesajlaşma ve Arama
WhatsApp Messenger - Symbian
Nokia Telefonlar İçin WhatsApp
WhatsApp S40 Messenger - Symbian
Nokia İçin Ücretsiz Mesajlaşma Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

WhatsApp’ta Mavi Çift Tik Özelliği Nasıl Kaldırılır? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.