Windows 10

Merakla beklenen ve beklentilerin fazla olduğu yeni Windows işletim sistemi yayınlandı.

Sponsorlu Bağlantılar
Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

  • Lisans Ücretsiz
  • İşletim Sistemi Windows
  • Dil Türkçe
  • Üretici
  • Boyut 4 GB
  • Tarih 8 sene Önce
  • İndirme Sayısı 982
Sponsorlu Bağlantılar

En İyi Windows İşletim Sistemi

4.33/5, Toplam: 6 kişi

Windows işletim sistemi kullananların merakla beklediği Windows 10 işletim sistemi nihayet yayınlandı. Çok şeyin beklendiği Windows 10 işletim sistemine Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcıları ücretsiz olarak sahip olabilecekler. Ayrıca Windows 10 Türkçe dil desteği ile geldi. Bu durum kısa sürede Windows 10 kullanıcılarının sayısını bir hayli artıracaktır. Normal şartlarda otomatik olarak yani Update ile geçilmesi gerekiyor ama bazı kullanıcılar bunu mümkün olmadığını belirtmekteler. Eğer sizde otomatik olarak Windows 10 işletim sistemine geçemediyseniz vereceğimiz linklerden Windows 10 işletim sisteminizi kurabilirsiniz.

Metro Arayüzü ve Başlat Menüsü Gelişmiş

Peki Windows 10 bizlere neler sunuyor? Windows 8/8.1’de karşımıza çıkan metro arayüzü ile Windows kullanıcılarının vazgeçemedikleri başlat menüsü son derece geliştirilmiş olarak bir arada. Ayrıca çıkacak bütün oyunlar kısa sürede tamamen Windows 10 odaklı olacak. Bu durum Windows 10 kullanmaya bir yerden sonra mecbur bırakıyor.

4 GB Boş Alana ve Ürün Anahtarına İhtiyacınız Var

Windows 10’u indirmeden önce 4 GB boş alanınız olduğundan emin olun. Eğer isterseniz 4 GB boyutunda USB yada DVD’de kullanabilirsiniz. Önemli olan 4 GB bir boş alana sahip olmanız. Ayrıca Windows 10 kuracakların Windows 10 kurmadan önce ürün anahtarına da ihtiyaçları var. Dolayısıyla eğer bir Windows 10 ürün anahtarınız yok ise mutlaka bir ürün anahtarı edinmelisiniz.

Windows 10 32-bit ve 64-bit olarak indirilebiliyor. Sizin indirmeniz gereken ise Windows 8/8.1 işletim sisteminizin hangisi olduğuna bakmak ve ona göre indirmek. Yani eğer 32-bit Windows 8.1 işletim sisteminiz var ise indirmeniz gereken 32-bit Windows 10 olacaktır. Windows 10’u indirdikten sonra talimatları takip ederek kurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer sonra kurmak isterseniz indireceğiniz ISO dosyasını bir USB/DVD’ye de indirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Hakkında Yazılar

Benzer Program ve Uygulamalar

Windows 10 İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.