Windows 10 Güvenli Modda Nasıl Açılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Kurarken Yarıda Kaldı ve Bilgisayar Açılmıyor

Windows 10 kurarken herhangi bir nedenden dolayı kurulumu yarıda kalanlar olabiliyor. Bu sorunu yaşayanların yaşadığı bir diğer sorun ise bilgisayarın açılmaması. Yani Windows 10 kurulumu yarıda kaldığı için bilgisayar açılmıyor. Eğer sizinde başınıza böyle bir durum geldiyse bilgisayarı güvenli modda açmayı deneyin. Bu şekilde bilgisayarınızı tekrar açabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10’u Güvenli Modda Açma

Windows 10’u güvenli modda açabilmeniz için Windows 10’u kurarken kullandığınız USB’ye ihtiyacınız var. Bu USB’yi bilgisayarınıza takın ve bilgisayarınıza BIOS’dan açılış diski olarak USB’yi ayarlayın ve bilgisayarınızı USB’den açın.

Windows 10
En İyi Windows İşletim Sistemi

Bilgisayarınız açılırken klavyede herhangi bir tuşa basın. Böyle yaptığınız taktirde karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere çıkacaktır.

windows 10 güvenli modda açma-1

Yukarıdaki gibi ayarlarınızı ayarlayın ve “İleri” butonu basın. Ardından karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere gelecektir. Burada sayfanın aşağısında gördüğünüz “Bilgisayarınızı onarın” yazısına tıklayın.

windows 10 güvenli modda açma-2

Sonrasında karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere çıkacaktır. Buradan “Sorun Gider” seçeneğine tıklayın.

windows 10 güvenli modda açma-3

Daha sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacaktır. Buradaki seçeneklerden “Gelişmiş Seçenekler” menüsüne tıklayın.

windows 10 güvenli modda açma-4

Sonrasında karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere çıkacaktır. Buradan ister eski Windows sürümünüze geri döenebilir, bilgisayarınızı eski bir tarihe geri yükleyebilir veya diğer seçenekleri kullanabilirsiniz.

windows 10 güvenli modda açma-5

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 10 Güvenli Modda Nasıl Açılır?” İçin 12 Cevap

  1. Mrb pc nin markasi acer aspire 5742g . pc yi windows 10 a yukseltirken herhangi bir disk veya usb kullanmadim. Pc nin onerisiyle internetten yukledim ve pc kurdu ancak pc arkadaslarinda dedigi gibi acilmiyo restart istiyo. Guvenli modda acmaya calistigimda da sifreye kadar geliyo sifreyi girdikten sonra pc tekrar otomatikmen restart yapiyo yardimci olabilir misiniz lutfen

  2. Dün bilgisayarım kendini güncelleyerek kapandı. Bugün de windows 10 a güncelleniyor diyerek açıldı. Daha doğrusu açılmadı. Güncelleme uzun sürünce ben uyudum 2 saat sonra kalkınca siyah ekran vardı, fare çalışmıyor. Ne güvenli mod ne de crtl+alt+del tuş takımı işe yaramıyor. f2 ye bastığımda BIOS mood select gibi seçenek de yok. Windwos 10 u usbye indirip bilgisayarı açmaya çalıştım gene olmadı. Casper NIRVANA NB 15.6 bilgisayarım. Denemediğim yol kalmadı daha ne yapabilirim??? Eski halini istiyorum windows 10 u değil. Lütfen yardımcı olun.

      1. Bir sefer bilgisayarı açarken yukarıda resimli anlattığınız gibi bir sayfa geldi. Ben de hemen wimdows 7 yi seçtim. Eski ayarlar yükleniyor diyor ama hiç birşey yapmıyor. Eski sürüme dönmedi yine siyah ekran var. Dediğiniz gibi BIOS dan ayarlara baktım USB ayarları enable görünüyor ama USB yi görmüyor. Bu durumda bilgisayar tamamen çökmüş mü oluyor????

        1. Yardımınız için teşekkürler .BIOS da USB giriş kısmının üstündeki yer de enable idi. Onu değiştirip tekrar başlatınca eski sürüme geri döndü. 😀

  3. Onceki sürüme geri don e yanlislikla tikladim ve simdi bilgisayar acilmiyo ne yapmaliyim acilmiyo bilgisayar yardima ihtiyacim var ben once bilgisayrimdaki bi programi silmek icin bi program indirdim sonra guvenli modda actim programi sildim daha sonra tekrar normal e dondurmek icin bilgisayarla ugrasirken yanlislikla onceki surume don yazan yeri tikladim ne yapmaliyim

Windows 10 Güvenli Modda Nasıl Açılır? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.