Windows 10 Kurdum Ama Bilgisayarım Açılmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Kurduktan Sonra Bilgisayar Açılmıyor

Windows 10 her ne kadar en iyi Windows sürümü olsa da dünya üzerindeki bütün bilgisayarlar buna hazır değiller. Bu nedenle Windows 10 için sistem gereksinimleri açıklandı. Bunun yanı sıra yazılımsal olarak da bazı bilgisayarlar Windows 10 için uygun olsa da Windows 10 kurduktan sonra sorun çıkartabiliyor. Bu sorunlardan birisi de bilgisayarın açılmaması. Yani Windows 10 kursanız bile bilgisayarınızın açılmama ihtimali var. Ama merak etmeyin, çözümü gayet basit.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınız Açılmıyorsa Yapmanız Gereken Şey…

Eğer sizde Windows 10’u kurduktan sonra bilgisayarınız açılmıyorsa nedeni çok çok büyük bir ihtimalle BIOS ile ilgilidir. Çünkü birkaç yıl öncesi ve daha öncesine ait teknolojiler Windows 10 ile çakışabilmekte. Böyle durumlarda da el ile müdahale gerekiyor. Eğer sizde aynı sorunu yaşıyorsanız öncelikle bilgisayarınız açılırken ilgili tuşa basarak (genellikle “Del” yada “F2” tuşu oluyor) BIOS ayarlarına girin.

Windows 10 Kurduktan Sonra Bilgisayar Açılmıyor

BIOS’a girdikten sonra “Boot mode select” yada “Boot mode” seçeneğini bulun. Bu seçeneği bulduğunuzda karşısındaki seçeneği “UEFI” olarak seçin. Yeni bilgisayarlarda “Legacy/UEFI” seçeneği seçili ise yine “UEFI” şeklinde seçin.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 10 Kurdum Ama Bilgisayarım Açılmıyor” İçin 104 Cevap

Windows 10 Kurdum Ama Bilgisayarım Açılmıyor İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.