Windows 10 Nasıl Türkçe Yapılır?

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızı Türkçe, İngilizce veya başka dillerde nasıl kullanacağınızı öğrenmek için yazımızı okuyun.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Dili Türkçe Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Windows 10’u İngilizce kurduysanız ama Türkçe kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken işlem kolay. Öncelikle Startup ikonuna tıklayın ve Setup menüsüne girin. Karşınıza çıkan ekranda “Time and language” menüsünü göreceksiniz. Bu menüye girin ve karşınıza çıkan ekranın sağ tarafında “Region and language” menüsüne tıklayın. Sonrasında en üst bölümde ülke olarak Türkiye’yi, alt bölümde ise dil olarak Türkçe’yi seçin. Eğer isterseniz farklı dillerde ekleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Dili İngilizce Nasıl Yapılır?

Eğer Windows 10 işletim sisteminizin dili Türkçe olmasına rağmen İngilizce yapmak istiyorsanız yine aynı yoldan dili değiştirebilirsiniz. Öncelikle Başlat menüsü ikonuna tıklayın ve Ayarlar menüsüne girin. Karşınıza çıkan ekranda “Zaman ve dil” menüsünü göreceksiniz. Bu menüye girin ve karşınıza çıkan ekranın sağ tarafında “Bölge ve dil” menüsüne tıklayın. Sonrasında en üst bölümde ülke olarak United Kingdom yada USA, alt bölümde ise dil olarak İngilizce’yi seçin.

Windows 10
En İyi Windows İşletim Sistemi

Başka Bir Dil Ekleme

Windows 10’u Türkçe ve İngilizce dışında Almanca, Fransızca gibi farklı bir dilde kullanmak istiyorsanız bu mümkün. Bunun için yukarıdaki yolu izleyerek (Başlat menüsü>Ayarlar>Zaman ve dil>Bölge ve dil) karşınıza çıkan ekranda “Dil ekle” butonuna basın ve istediğiniz dili seçin. Dili seçtikten sonra Windows Update ile o dili yükleyecektir. Yükleme işlemi bittikten sonra artık seçtiğiniz dilde Windows 10’u kullanabilirsiniz.

windows 10 dil değiştirme-1

1 – Resmi büyütmek için resmin üzerine tıklayın

windows 10 dil değiştirme-2

2 – Resmi büyütmek için resmin üzerine tıklayın

windows 10 dil değiştirme-3

3 – Resmi büyütmek için resmin üzerine tıklayın

windows 10 dil değiştirme-4

4 – Resmi büyütmek için resmin üzerine tıklayın

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 10 Nasıl Türkçe Yapılır? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.