Windows 10 Yükseltme Yapmadan Temiz Kurulum Yapmayın

Windows 10 yükseltmesi yaptıktan sonra ilk olarak “Windows etkinleştirildi” yazısını görmeden temiz kurulum yapmayın. Devamı yazımızda.

Sponsorlu Bağlantılar

Çok Çok Önemli – Dikkatli Olun!!!!!!!!

Orjinal bir Windows işletim sistemine sahip Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcıları Windows 10 işletim sistemine yükseltecekleri zaman çok çok dikkatli olmalılar. Çünkü Windows 10’a yükseltirken orjinal ürün anahtarınız ve diğer Windows bilgileriniz kaybolabiliyor. Eğer bu konuya dikkat etmeden temiz kurulum yaparsanız orjinal olan Windows işletim sisteminiz bir anda elinizden gidebilir. Dolayısıyla Windows 10 işletim sistemi yükseltmeniz bittikten sonra bakacağınız ilk yer Windows ürün anahtarınızın orjinal yazıp yazmadığını kontrol edin.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Yükseltme Yapmadan Temiz Kurulum Yapmayın

Yukarıda da gördüğünüz gibi “Windows etkinleştirildi” yazısını mutlaka görmeniz gerekiyor. Eğer bu yazıyı görmüyorsanız orjinal Windows lisansınız ve diğer bilgileriniz kaydedilemedi demektir. Böyle bir durumda eski Windows sürümüne geri yükleyin ve tekrar Windows 10 yükseltmesi yapmayı deneyin.

Windows 10 Yükseltme Yapmadan Temiz Kurulum Yapmayın-2

Bu sorun Microsoft tarafında şöyle açıklandı; “Windows 10 var olan Windows 7 ve 8.1 işletim sistemi üzerinden yükseltilirse lisans numaralarını, makine kayıtlarını ve benzeri bilgisayara ait tüm verileri kaydedebiliyor. Yükseltme işlemi bittikten sonra Sistem penceresinde (Denetim masası/Tüm denetim masası öğeleri / Sistem) aşağıdaki resimde görüldüğü gibi “Windows etkinleştirildi” yazısı görmedikçe “temiz kurulum yapmak bu bilgilerin kaybına neden olabiliyor.” Eğer “Windows etkinleştirildi” yazısını gördüyseniz istediğiniz zaman temiz kurulum yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 10 Yükseltme Yapmadan Temiz Kurulum Yapmayın İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.