Windows 10’da WiFi Sorunu ve Çözümü

Windows 10 kurduktan sonra kablosuz ağları görememe sorununun çözümü yazımızda.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10’da Hatalar Çıkmaya Başladı

Windows 10 kullanılmaya başlandıkça kullanıcılar tarafında şikayetlerde gelmeye başladı. Windows 10 kullanıcılarının yaşadığı sorunlar bazı sorunlar orjinal lisans anahtarıyla etkinleştirememe, mavi ekran hatası, wifi görmeme sorunu, çok önceden rezerve edenlere güncellenmenin sunulmaması v.s. Bunlardan en önemlisi WiFi sorunu yani kablosuz bağlantı sorunu. Çünkü internet olmadan diğer hiçbir sorun çözülemez.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar Kablosuz Ağları (WiFi) Görmüyor

Eğer sizde Windows 10 kurduktan bilgisayarınız sonra kablosuz ağları görmüyorsa bunun için komuta ihtiyacınız var. Öncelikle yönetici olarak Komut İstemine girmeniz gerekiyor.

windows 10 wifi sorunu-2

Bunun için yada “Windows+X” tuşlarına basın yada fare ile başlat menüsünün üzerine gelin ve farenizi sağ tuşuna basın. Böyle yaptığınızda karşınıza çıkan pencerede “Komut İstemi (Yönetici)” yazısına tıklayın.

komut istemine giriş

Böylece siyah ekranlı komut istemi sayfası karşınıza çıkacaktır.

windows 10 wifi sorunu-1

Buraya yazacağımız komut ile sorununuz çözülecektir. Bu sayfaya “reg delete HKCR\CLSID\{988248f3-a1ad-49bf-9170-676cbbc36ba3} /va /f” komutunu yazın ve “Enter” tuşuna basın. Daha sonra “netcfg -v -u dni_dne” komutunu yazın ve tekrar “Enter” tuşuna basın. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınız zaman kablosuz ağ (wifi) sorununuz çözülmüş olacaktır.

Komut İsteminde Kopyala-Yapıştır Nasıl Yapılır?

Yukarıda bahsettiğimiz kodlar çok uzun olduğu için kimilerine yazmak zor gelebilir. Diğer yandan komut istemi penceresinde “ctrl+v” çalışmıyor. Ama kopyala-yapıştır özelliği tabi ki var. Bizler Komut İstemi penceresinde nasıl kopyala-yapıştır yapılacağını anlatacağız. Aşağıdaki resimlere bakarak bunun nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

komut istemi kopyala-yapıştır-1 komut istemi kopyala-yapıştır-2

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 10’da WiFi Sorunu ve Çözümü” İçin 122 Cevap

  1. 24 saat önce sorun yoktu,bilgisayarı açtım tüm wifiler gözüküyor ancak bu ağa baglanılamıyor diyor,aynı wifi ağına telefonumdan veya başka pcden girebiliyorum bir sorun yok,başka wifilere girmeyi denedğimdede bu ağa bağlanılamıyor hatası veriyor.

    Ethernet kablosuylada baglantı kurmayı denedim olmadı,driver güncelledim olmadı. .

Windows 10’da WiFi Sorunu ve Çözümü İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.