Windows 10’da Xbox One Oyunlarını Oynayın

Windows 10 işletim sistemi ile birlikte Xbox oyunlarını bilgisayarlarda oynamak mümkün olacak. Windows 10’a özel Xbox One uygulaması ile oyunları PC’de oynamak mümkün olacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Xbox One Oyunları Artık Windows’da

Microsoft, büyük bir sürpriz yaparak Windows 9 yerine Windows 10’u sunduğunda beklenmedik pek çok yeniliğin de yapılacağını duyurmuştu. Hiç kuşkusuz bu haberler içerisinde en ilgi çekeni, Xbox oyunlarının artık Windows’da oynanacağı oldu.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 için düzenlenen etkinlikte söz alan Xbox One başkanı Phill Spencer, Windows 10 ile birlikte Xbox One üzerinden stream yapılarak görüntülerin bilgisayara aktarılabileceğini söyledi.

Tüm Xbox Oyunları Windows’da Oynanabilecek

Henüz hangi oyunlar ya da kapsadığı içerik açıklanmamış olsa da Windows 10’a özel geliştirilen Xbox One uygulaması sayesinde hem oyun oynanabilecek hem de oyuncular arasında sosyal bir ortam oluşturulacak. Sistemin Windows üzerinde göstereceği performans üzerine sorulan sorulara ise şuanda 720p ve 30 FPS desteğinin olduğu fakat çalışmalar ile 1080p ve 60 FPS’e ulaşılacağı söylendi.

windows 10 xbox oyunları

Yine etkinlikte hem Windows hem de Xbox One oyunlarını yakından ilgilendiren DirectX 12’yle ilgili yapılan açıklamalarda bir önceki sürüme oranla oyun performanslarında %30’a varan artışlar sağlanacağı iki platforma özel daha fazla ortak oyun sunulacağı belirtiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 10’da Xbox One Oyunlarını Oynayın İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.