Windows 7 Arka Plan Değiştirme (Resimli Anlatım)

Windows 7 kullanımı konusunda acemi iseniz ve bilgisayarınızın arka plan resimlerini yani duvar kağıtlarını nasıl değiştireceğinizi bilmiyorsanız yazımıza göz atın…

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 Arka Plan Ayarları

Windows gelişmiş bir işletim sistemi olması yanı sıra kullanıcılara pek çok ayarı özelleştirebilme fırsatı tanımaktadır. Windows 7 üzerinde Arka Plan ya da Duvar Kağıdı olarak adlandırdığımız bölüme var olan Windows temalarından birini kullanarak farklı bir görünüm kazandırabilir ya da kendi istediğiniz bir resmi duvar kağıdı olarak ayarlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Masaüstü arka planı ya da duvar kağıdı, dijital bir resim ya da Windows ile birlikte sunulan ekran görüntülerinden, renklerden oluşabilir. Masaüstü arka planı için düz bir resim kullanabileceğiniz gibi var olan Windows temalarından birini de tercih edebilirsiniz. Üstelik Windows 7 üzerinde resimlerden oluşan bir slaytı duvar kağıdı olarak ayarlayabiliyoruz.

windows 7 masaüstü arka planı

Masaüstü arka planını değiştirmek için Başlat > Denetim Masası yolunu izleyin ve arama kutusuna Masaüstü Arka Planı yazarak aratın. Açılan ekranda Masaüstü Arka Planını Değiştir bölümüne tıklayın. Masaüstü arka planınız için kullanmak istediğiniz resmi bu bölümde seçebilir ya da yeni bir resim yüklemek için Gözat’a tıklayarak resmi tanımlayabilirsiniz. Gerekli ayarları yapılandırdıktan sonra Değişiklikleri Kaydet’e basmanız yeterli olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 7 Arka Plan Değiştirme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.