Windows 7 DNS Değiştirme (Resimli Anlatım)

Windows 7 bilgisayarınızdan yasaklı olan bütün sitelere erişmek için DNS adresini değiştirmek en kolay yöntemdir. Windows 7’de DNS değiştirmeyi öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Mevcut servis sağlayıcınız tarafından sunulan DNS adresi erişim konusunda sorun yaşatıyor ya da internet bağlantınızı etkiliyor ise DNS ayarlarını değiştirerek dilediğiniz adresi tanımlayabilirsiniz. Özellikle ülkemizde internet erişimi konusunda yaşanan sıkıntılar ve engelli internet sitelerini düşündüğümüzde Windows 7 üzerinde DNS ayarlarını değiştirmeniz yararlı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sırasıyla Başlat > Denetim Masası  > Ağ ve İnternet > Ağ Durumunu ve Görevlerini Görüntüle bölümüne tıklayın.

win7-dns-degistirme-1

Açılan ekranda görselde de görebileceğiniz gibi sol bölümde yer alan Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştire tıklayın.

win7-dns-degistirme-2

Bağlı olduğunuz ya da ayarlarını yapılandırmak istediğiniz Ağ bağlantısına sağ tıklayıp özelliklere girin. Açılan bölümde DNS ayarlarına ulaşabilmek için İnternet Protokol Sürüm 4 (TCP/IPv4) yazan alana tıklayın.

win7-dns-degistirme-4

Karşınıza gelen pencerede “Aşağıdaki DNS Sunucularını Kullan” seçeneğini seçin ve resimde de görebileceğiniz gibi DNS bilgilerini yazın. Dilerseniz Google tarafından sağlanan DNS sunucularını kullanabilir dilerseniz belirlediğiniz farklı bir DNS adresini yazabilirsiniz. İşleminizi tamamladığınızda Tamam butonuna basarak ayarları kaydedebilirsiniz.

win7-dns-degistirme-5

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 7 DNS Değiştirme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.