Windows 7 Hızlandırma Yolları

Windows 7 bilgisayarınız zamanla yavaşladıysa ve eskisi kadar hızlı olmadığı için tekrar hızlandırmak istiyorsanız aşağıdaki anlatılanları uygulamanız yeterli olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 Hızlandırma Önerileri

Microsoft’un Vista faciasından sonra kullanıcılara sunduğu Windows 7, yeni özellikleri ve gelişmiş menüleri ile dikkat çekmişti. Vista’ya oranla çok daha iyi bir performansa sahip olmasına rağmen zaman içerisinde yavaşlamaya ve kasma gibi sorunlar yaşatmaya başlayan Windows 7’yi hızlandırmak için aşağıdaki önerileri kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bkz: Bilgisayar Performansını Artıran Programlar

Performans Sorunlarını Giderin

Bilgisayarınızı ilk andığınız anda Windows 7’nin sahip olduğu hızı bulamıyor ya da hali hazırda yavaşlayan sisteminizi hızlandırmak istiyorsanız ilk olarak “Performans Sorun Gidericisini” kullanmalısınız.

windows 7 hızlandırma

Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik altında yer alan bu uygulamayı kullanarak performans sorunlarını denetleyebilirsiniz.

Yada performans sorun gidericisini açmak için Başlat düğmesini ve sonra Denetim Masası‘nı tıklatın. Arama kutusuna sorun giderici yazın ve Sorun giderme öğesini tıklatın. Sistem ve Güvenlik altında, Performans sorunlarını denetle‘yi tıklatın.

Antivirüs Taraması Yapın

Bilgisayarınıza siz farketmeden virüs bulaşmış olabilir. Bulaşan virüsler zamanla bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olurlar. Bu yüzden bilgisayarınızı virüs taramasından geçiriniz. Aşağıda bir kaç ücretsiz virüs programını paylaşıyoruz.

avast! Free Antivirus
Türkçe ve Ücretsiz Antivirüs Programı
AVG AntiVirus Free Edition
Türkçe ve Ücretsiz Virüs ve Zararlı Yazılımlardan Koruma Programı
Microsoft Security Essentials
Türkçe ve Ücretsiz Antivirüs Programı

Kullanmadığınız Programları Temizleyin

Bilgisayarınızda yüklenen onlarca program ve eklentileri, bilgisayarı yavaşlatan en önemli sorunlar arasında yer alır. Program Ekle – Kaldır arayüzünü kullanarak kullanmadığınız programları kaldırmanız ve kayıt defteri üzerinde yer alan girdileri temizlemeniz, bilgisayarınızın hızlanmasına yardımcı olacaktır.

Kayıt defteri temizlemek için CCleaner programını kullanabilirsiiz.

CCleaner
Türkçe ve Ücretsiz Sistem Hızlandırma Programı

CCleaner Portable indir

Başlangıçta Açılan Programları Kapatın

Bilgisayarınızın açılışıyla birlikte çalışmaya başlayan programlar, bilgisayarın açılış hızını düşürmekte ve yavaşlamasına neden olmaktadır. Çalıştır > msconfig yazıp enter diyerek açılan giriş yapacağınız ekranda Başlangıç sekmesine tıklayarak bilgisayar ilk açıldığında çalışmasınız istemediğniiz gereksiz programları devre dışı bırakabilirsiniz.

Bu önerilere ek olarak sabit diski denetlemek, aynı anda daha az program çalıştırmak ve görsel efektleri minimuma indirmek yararlı olacaktır. Sabit disk birleştirici programlardan olan Defraggler programını kullanabilirsiniz.

Defraggler
Ücretsiz Disk Dosya Birleştirme Programı

Defraggler  kur

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 7 Hızlandırma Yolları İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.