Windows 7 IP Değiştirme (Resimli Anlatım)

Özellikle yeni Windows kullanıcılarının sıkıntı çekebilecekleri konulardan birisi olan IP değiştirme işlemini nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 IP Nasıl Değiştirilir?

Windows 7 işletim sistemine sahip bilgisayarınızda ağ ayarlarını yapılandırmanız ya da IP değiştirmeniz gerektiğinde Yerel Ağ Bağlantı Özelliklerinden bu işlemi yapabilirsiniz. TCP/IP ayarlarını yönetmek için Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Protokolünü kullanmanız yararlı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Ağınıza otomatik atanan IP adresleri bağlantınızı engelliyor ya da IP çakışması gibi sorunlar yaşıyorsanız IP bilgilerini kendiniz girerek sorunu çözebilirsiniz.

Ağ ayarlarını yapılandırmak ve ağ bağlantılarına girmek için Başlat > Denetim Masası > Ağ ve İnternet > Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin yolunu izleyin.

win7-dns-degistirme-1win7-dns-degistirme-2

Ağ ve Paylaşım Merkezine girdikten sonra Ağ Bağlantılarını Görüntüle butonuna basın.

DNS değiştirme-3

Açılan ekranda değiştirmeyi istediğiniz bağlantı üzerine sağ tıklayıp Özellikler bölümüne girin. Ağ iletişimi sekmesi altında İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) yazan bölüme girin.

windows 7 ip değiştirme

IPv4 IP adresi ayarlarını yapılandırmak için Otomatik olarak bir IP adresi al bölümüne tıklayın ve Tamam butonuna basın. Kendiniz bir IP tanımlamak istiyorsanız Aşağıdaki IP Adresini Kullan bölümünü seçtikten sonra IP Adresi, Alt Ağ Maskesi ve Varsayılan Ağ Geçidi gibi bilgileri tanımlayın ve Tamam butonuna basarak işlemi tamamlayın.

windows 7 ip değiştirme 1

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 7 IP Değiştirme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.